رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سهم دانشگاه آزاد از آموزش عالی کشور حدود 40 درصد بوده است

علی اکبر ولایتی در مراسم اهدای مدال‌های تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی به آستان قدس رضوی که با حضور تولیت این آستان مقدس در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند با این تحریم ملت ایران تسلیم می‌شود اما دیری نخواهد پایید که ملت ایران از این سد هم با پیروزی و سرافرازی گذر خواهند کرد، اظهار کرد: ایران اسلامی قدرت اول منطقه است و با محور مقاومت دست آمریکایی‌ها را از منطقه کوتاه کرده است، امروز آمریکایی‌ها به نوعی در صدد انتقام جویی هستند، اما بدانند در این عرصه نیز ملت ایران پیروز خواهد شد


علی اکبر ولایتی در مراسم اهدای مدال‌های تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی به آستان قدس رضوی که با حضور تولیت این آستان مقدس در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند با این تحریم ملت ایران تسلیم می‌شود اما دیری نخواهد پایید که ملت ایران از این سد هم با پیروزی و سرافرازی گذر خواهند کرد، اظهار کرد: ایران اسلامی قدرت اول منطقه است و با محور مقاومت دست آمریکایی‌ها را از منطقه کوتاه کرده است، امروز آمریکایی‌ها به نوعی در صدد انتقام جویی هستند، اما بدانند در این عرصه نیز ملت ایران پیروز خواهد شد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور یاوه‎گو و پرحرف آمریکا بداند، ملت ایران در برابر زورگویی خواهند ایستاد و ثابت خواهند کرد تهدیدهای او جز یاوه‌گویی چیزی نیست و دیری نخواهد پایید که شاهد پیشرفت بیش از پیش ایران خواهیم بود، اتفاق کلمه‌ای که امروز در کشور به وجود آمده نوید بخش آینده‌ای روشن است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توفیقات اخیر ایران اسلامی در مبارزه با تروریست‌ها و دشمنان در منطقه، عنوان کرد: ایران اسلامی پس از پیروزی‌های اخیر از سوی رئیس جمهور عهدشکن و عربده جو آمریکا مورد تهدید برای تحریم‌های جدید است، ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر در برابر آمریکا خواهند ایستاد و مردم ایران از دولت برای مقابله با آمریکا و همپیمانانش حمایت می‌کنند.

ولایتی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: آنچه امروز در اهدای مدال تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی شاهد آن هستیم، یکی از مصادیق پیشرفت علم و فناوری در حوزه هوش مصنوعی توسط جوانان ایرانی است.

وی با بیان اینکه این تیم در رقابت‌های ربوکاپ کانادا در بین 150 واحد دانشگاهی مقام نخست را کسب کرده است، تصریح کرد: این توفیق نمونه‌ای از توانایی و استعداد جوانان و مردم ایران اسلامی در حوزه علم و فناوری است، قطعا این ملت توانمند می‌تواند اقتصاد مقاومتی را به عنوان راه مقابله با تحریم‌های دشمنان، عملیاتی سازند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایران کشوری است که در طول تاریخ ثابت کرده می‌تواند هر قله‌ای از موفقیت را فتح کند و این کشور در طول تاریخ پرچم دار تمدن اسلامی بوده است.

ولایتی با اشاره به اینکه علم و تکنولوژی عامل پیشرفت کشور است، ابراز کرد: سهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور حدود 40 درصد بوده و عزم این دانشگاه بر کار علمی برای پاسخگویی به مسائل روز کشور است، امروز خوشبختانه کسانی در این دانشگاه مشغول هستند که سابقه طولانی و گران‌سنگی در فعالیت علمی و کار دانشگاهی دارند.

وی گفت: طی یک سال اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه فرهنگ سازی مبتنی فرهنگ ایرانی- اسلامی و تلاش برای پیشبرد هرچه بیشتر علم در دانشگاه آزادی اسلامی صورت گرفته است.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به مقایسه وضعیت علمی کشور در دوران پهلوی و پس از انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی بستر آموزش و تولید علم در کشور بسیار گسترش یافت به‌گونه‌ای که میزان تولیدات علمی کشور به نسبت قبل از انقلاب هفت برابر شده است؛ پیش از انقلاب، تعداد مقالات علمی که در دنیا، از ایران منتشر می‌شد، حدود 700 مقاله بود؛ اما در حال حاضر بیش از 40 هزار مقاله علمی در سال به چاپ می‌رسد و نسبت دانشجویان از کمتر از 200 هزار به 5 میلیون دانشجو رسیده است. امروز فضا برای علم آموزی در کشور باز است و با فضایی که انقلاب اسلامی برای آموزش علم ایجاد کرده، مردم توانسته‌اند خود را نشان دهند.