چکیده پروژه : پروژه شبیه‌سازی پمپ‌های حرارتی برای کنترل فرکانس بار در سیستم‌های قدرت (کد پروژه 1002)

در سه دهه‌ی اخیر تولید همزمان نقش اساسی در پیاده‌سازی خط مشی انرژی طبیعی داشته است. اما مشکل این نوع انرژی‌ها ارتعاشات زیاد فرکانسی بوده و منجر به ایجاد مشکلاتی در سیستم‌های قدرت می‌گردد.راه‌حل‌های مختلفی برای رفع این مشکل ارائه شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از منابع ذخیره‌سازی (BESS) اشاره نمود. اما اینگونه روش‌ها هزینه‌ی اولیه‌ی بسیار زیادی دارند.به همین دلیل در روش‌های جدید برای کاهش هزینه از وسایل مورداستفاده‌ی کاربران استفاده می‌گردد.در این پروژه راه‌حلی با استفاده از پمپ‌های حرارتی و خودروهای الکتریکی در جهت کاهش استفاده از منابع ذخیره‌سازی پیشنهاد و آزمایش شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه شبیه‌سازی پمپ‌های حرارتی برای کنترل فرکانس بار در سیستم‌های قدرت (کد پروژه 1002)

در سه دهه‌ی اخیر تولید همزمان پراکنده نقش اساسی در پیاده‌سازی خط مشی انرژی طبیعی داشته است. گرچه ورود زیاد انرژی تجدیدپذیردر تولید، این خط مشی را به چالش کشیده است.طبق تحقیقات اخیر استفاده از انرژی باد برای تولید برق به بیش از 25% رسیده است. همچنین برخی از نیروگاه‌ها به صورت کامل واحد‌های تولید همزمان را از رده خارج کرده‌اند. در حالی که برخی از نیروگاه‌های دیگر تنها از بویلرهای حرارتی استفاده می‌کنند. به همین دلیل تولید پراکنده و بالطبع بهره اقتصادی، محیط زیست و تولید انرژی که توسط تولید پراکنده ارائه می‌شود به خطر افتاده است.راه‌حل استفاده از تولید پراکنده، سازگار شدن تکنولوژی و استراتژی عملکرد آن برای مشارکت متناسب با تولید همزمان و انرژی باد است.به دلیل افزایش قیمت انرژی برق در 12سال گذشته، استفاده از انرژی‌های زیادی رایج شده است. یکی از راه‌های پیاده‌سازی این ایده استفاده از پمپ‌های حرارتی با فشار بالا و گرمای با دمای پایین است که از گازهای عبور کرده از منبع سرد نیروگاه استفاده می‌کند.البته پمپ‌های حرارتی با طراحی مناسب هزینه‌ی بالاتری نسبت به بویلرهای الکتریکی دارد و با توجه به اینکه در آینده قیمت گاز و برق افزایش می‌یابد، پمپ‌های حرارتی نقش مهمی در جهت تامین آب گرم موردنیاز خانوارها ایفا می‌کند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه شبیه‌سازی پمپ‌های حرارتی برای کنترل فرکانس بار در سیستم‌های قدرت (کد پروژه 1002)

4.1 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.81 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي اصغر غفاري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
52 total
5 21 
4 9 
3 22 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23