چکیده پروژه : پروژه شناسایی سیستم و کنترل دور موتور جریان مستقیم و کنترل موقعیت سروو موتور (کد پروژه 1003)

در آزمایشگاه های کنترل خطی دانشجو انواع روشهای طراحی کنترل کننده های PID و غیره را فرا میگیرد بدون آنکه مثال عملی از آنها دیده باشد و متاسفانه مبحث شناسایی سیستم که پیش زمینه ی طراحی هر گونه کنترل کننده ای است،در کارشناسی تدریس نشده و به مقطع کارشناسی ارشد موکول شده است.کنترل سرعت موتور dc و کنترل موقعیت موتور سروو در عمل میتواند تفاوت عملکرد موتور با کنترل کننده و بدون کنترل کننده را به خوبی به دانشجو نشان دهد. پس در این پروژه سعی شده است با استفاده از شناسایی سیستم رفتار موتورها و تابع تبدیل موتور DC را شناخته و سپس با طراحی کنترل کننده PID ضرایب Kp,Ki,Kd رفتار سیستم کنترل شود و تاثیرات تغییرات آن ها روی سیستم کنترلی مشاهده گردد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه شناسایی سیستم و کنترل دور موتور جریان مستقیم و کنترل موقعیت سروو موتور (کد پروژه 1003)

مهندسی برق رشته ای از علوم است که با صنعت ارتباط تنگاتنگی داشته و دانشگاه باید دانشجویانی پرورش بدهد که بتوانند نیاز های صنعت را برطرف سازند برای رسیدن به این هدف علاوه بر مباحث تئوری باید با مباحث عملی در آزمایشگاه ها نیز آشنا شوند . یکی از این آزمایشگاه ها آزمایشگاه کنترل خطی است که این امکان را برای دانشجویان این رشته فراهم میکند که در کنار تئوریهای فرا گرفته شده درک خوبی از سیستم های کنترلی داشته باشند و در نتیجه اینکه آنها قادر باشند تا مهندسان توانایی در صنعت باشند. در این پروژه بر خلاف روشهای قدیمی کنترل موتور که به صورت آنالوگ هستند ، به صورت دیجیتال و با استفاده از نرم افزار مدرن MATLAB طراحی کنترل کننده انجام میشود.در ابتدا موتور DC با استفاده از ورودی پله روشن شده و داده های سرعت را به کامپوتر ارسال میکند سپس با وارد کردن داده ها در MATLAB شناسایی سیستم انجام میشود . پس از آن کنترل کننده طراحی شده و به میکرو کنترلر اعمال میشود و در نهایت پاسخ پله سیستم با کنترل و بدون کنترل کننده مقایسه میشود. در این مقاله ، پس از مقدمه به صورت مفصل در مورد موتورهای الکتریکی و انواع آن صحبت شده و در فصل سوم و چهارم به ترتیب موتور های DC و سروو را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داده شده است. پس از آن در فصل پنجم مقدمه ای برای آشنایی با مباحث کنترل سرعت و موقعیت گفته شده است . فصل ششم نیز نحوه ی کار سخت افزار و نرم افزار پروژه تشریح میشود و در انتها در فصل هفتم نحوه ی انجام شناسایی سیستم (که اصلی ترین مبحث مقاله است) ، طراحی کنترل کننده ، اعمال کنترل کننده و مشاهده و مقایسه ی نتایج به دست آمده مورد توجه قرار میگیرند .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه شناسایی سیستم و کنترل دور موتور جریان مستقیم و کنترل موقعیت سروو موتور (کد پروژه 1003)

4.0 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
10.09 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس مسلمي زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
36 total
5 13 
4 9 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23