بررسی استفاده از نانوذرات در لباس های نظامی (کد پروژه 101)

تاریخ ثبت :
24 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمد شاهسواراني
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بررسی استفاده از نانوذرات در لباس های نظامی (کد پروژه 101)

در این پایان نامه که در واقع گام های نخستین ساخت یک لباس ویژه به کمک نانوتکنولوژی برای نیرو های مسلح می باشد، در ابتدا به تاریخچه علم نانو و بررسی برخی از مفاهیم پایه ای این حوزه پرداخته شده است و پس از آن برخی از دستگاه های مورد استفاده که ممکن است با نام آن ها برخورد کنیم به صورت کوتاه و مختصر معرفی شده اند. سپس اطلاعات اندکی در مورد یکی از مؤسسات خارجی داده شده است. آن چه که فصل اول به آن پرداخته، تولید یک لباس ضد گلوله و ضد آب و روغن می باشد. در فصل دوم با توجه به این که لباس های کنونی مورد استفاده برای محافظت از افراد در محیط های آلوده به مواد شیمیایی، بسیار نامناسب هستند و چنین پوششی ممکن است باعث کاهش بازدهی عملکرد افراد گردد، به همین دلیل چند پیشنهاد در خصوص تولید پارچه های مقاوم در برابر عوامل شیمیایی مطرح شده است، که باید مورد امکان سنجی قرار بگیرند و در صورت تأیید، براورد های اقتصادی مربوط به آن ها انجام گیرد و در فصل آخر چند پیشنهاد برای تکمیل لباس و تبدیل آن به یکی از پیشرفته ترین لباس های مورد استفاده سربازان و نتیجه گیری و دلیل کار کردن بر روی این پروژه آورده شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی استفاده از نانوذرات در لباس های نظامی (کد پروژه 101)

اولین گام ها در زمینه علم نانو توسط آقای ریچارد فاینمن برداشته شد. تغییر خواص مواد در محدوده اندازه نانو باعث شده است که این تکنولوژی توجه بسیاری را به خود جلب کند. برای توضیح بیشتر می توان ذرات طلا را مثال زد که وقتی با دستگاه های مخصوص به ذرات یک نانومتری طلا نگاه می کنیم آن ها را به رنگ قرمز می بینیم. برای درک بهتر از اندازه های محدوده نانو یک مثال خوب این است که یک نانومتر 100000 بار کوچکتر از قطر موی انسان است [1]. در نانوتکنولوژی از عناصر با نام های خاصی استفاده می شود. یکی از عناصر نانومتری که در نانوتکنولوژی از آن استفاده می شود نانوذرات هستند. نانوذرات همان گونه که از نامشان مشخص است ذراتی هستند که ابعاد آن ها نانومتری است. عنصر دیگری که در اینجا لازم است به آن اشاره کرد نانولوله ها هستند. در واقع اگر یک لایه از صفحات گرافیتی را بپیچیم، ساختاری که به دست می آید نانولوله کربنی می باشد. لازم به ذکر است نانولوله ها را می توان به صورت یک جداره ( SWNT ) و یا چند جداره ( MWNT ) تولید کرد [2]. با توجه به کوچک بودن مقیاس نانو برای مشاهده کردن مواد در این مقیاس از میکروسکوپ های خاصی استفاده می شود که در ادامه به اختصار به توضیح هر کدام می پردازیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی استفاده از نانوذرات در لباس های نظامی (کد پروژه 101)

4.7 از 5 ( 51 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.22 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمد شاهسواراني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23