طراحی فرایند تولید آنیلین از فنل با نرم افزار HYSYS (کد پروژه 106)

تاریخ ثبت :
24 خرداد 1397
ثبت کننده :
ولي الله شريفي سوركي
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : طراحی فرایند تولید آنیلین از فنل با نرم افزار HYSYS (کد پروژه 106)

واکنشی برای فرایند مطلوبست که دارای درصد تبدیل بالا باشد و از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد و به وجود آوردن شرایط واکنش مورد نظر تا جای ممکن راحت باشد. فرایندهایی که دارای درصد تبدیل پایین باشد باعث بالا رفتن هزینه های مربوط به مواد خام و هدر رفتن انرژی می شودپس باید به دنبال فرآیندی در جهت تولید محصول باشیم که کاملا بهینه سازی شده باشد. از این رو از میان واکنش های موجود فرایند هالکن را انتخاب کردیم که دارای درصد تبدیل بالا است ما در تولید آنیلین اسرار بر درصد خلوص بالا داریم چون در صنایع کلیدی مثل داروسازی مواد منفجره پلیمرها و الیاف مصنوعی ایزو سیانید ها و لاستیک سازی کاربرد دارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی فرایند تولید آنیلین از فنل با نرم افزار HYSYS (کد پروژه 106)

آنیلین به عنوان سر شاخه مولکولی خانواده ی آروماتیک آمین ها می باشد .آنیلین اولین بار تقریبا در قرن 10 توسطO.UNUVERDORBEN 1826 از تقطیر خشک نیل (Indigo) بدست آمده است و در سال 1840 فریتش (fritshe)توانست از حرارت دادن نیل با پتاس نیز آن را تهیه نماید و نام آنیلین را او به این ماده نهاد .ساختمان آنلین در سال 1843 توسط هوفمن (hofman)بررسی شد او توانست آنیلین را از احیاء نیترو بنزن تهیه نماید و بدین ترتیب ساختمان مولکولی آن را نیز مشخص کند . اولین فرآیند تکنولوزی قابل اجرا برای تولید آنیلین در سال 1854 توسعه داده شده است که فرایند Bechamp بود ( احیاء نیتروژن بنزن از طریق آهن و نمک های آهن ) بیش از 145 سال است که از آنیلین جهت ساخت یکصد ماده ی پر اهمیت شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد . از آنیلین به عنوان یک واسطه در بسیاری از زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرد به عنوان مثال در فرایند های شیمیایی لاستیکی ، تهیه ی رنگ ها ، مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی فرایند تولید آنیلین از فنل با نرم افزار HYSYS (کد پروژه 106)

4.2 از 5 ( 39 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.66 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
ولي الله شريفي سوركي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23