لوله های گرمایی و جدید ترین کاربردهای آن (کد پروژه 111)

تاریخ ثبت :
27 خرداد 1397
ثبت کننده :
علي ساداتي
4.3
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : لوله های گرمایی و جدید ترین کاربردهای آن (کد پروژه 111)

پس از بحران نفتی در سال 1970 و همچنین استفاده ی بیش از پیش از انرژی برای تولید محصول و همچنین صنعتی شدن کشورها، مسئله¬ی بهینه¬سازی انرژی مورد توجه واقع شد. در تمامی کشورهای صنعتی سعی شد از وسایلی استفاده شود که انرژی کمتری مصرف کند تا در مصرف انرژی صرفه¬جویی شود. در تمام کاربردهایی که لوله¬های گرمایی دارند بحث بهینه¬سازی انرژی مورد توجه قرار گرفته است. از جمله مصارف پزشکی و مصارف صنعتی. به عنوان مثال در ترانسفورماتورهای قدرت از روغن¬های برشی برای انتقال حرارت ناشی در درون دستگاهها استفاده می¬شد. اما امروزه به دلیل ایجاد آلودگی¬های صنعتی این روغن¬ها از لوله¬های گرمایی استفاده کرده¬اند. لوله گرمایی علاوه بر عدم ایجاد آلودگی، ساخت آسان، هزینه¬ی اندکی نیز دارند. امروزه مصارف لوله¬های گرمایی بیش از پیش شناخته شده است. به طوری که در صنایع مهندسی شیمی، مهندسی انرژی، و مهندسی متالورژی هم از این وسیله استفاده می¬شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : لوله های گرمایی و جدید ترین کاربردهای آن (کد پروژه 111)

پس از بحران نفتی سال¬های 1970، کشورهای پیشرفته و صنعتی که در تولید محصولاتشان انرژی نقش اساسی ایفا می¬کرد ، در خصوص استفاده از انرژی¬های فسیلی و به طور اخص نفت سیاست¬های جدیدی را پی گرفتند که استفاده از انرژی¬های تجدیدپذیر و بازیافت انرژی (انرژی گرمایی) از مهم¬ترین آن¬ها می¬باشد . از جالب¬ترین تجهیزات بازیافت حرارت می¬توان به لوله¬های حرارتی و ترموسیفون¬ها اشاره داشت. تئوری ایده اصلی طراحی وساخت لوله¬های گرمایی اولین بار در اواسط قرن نوزدهم توسط خانواده در انگلستان معرفی شد وچندین سری از اختراعات آنها تا قرن بیستم ادامه یافت. Perkins لوله¬های گرمایی Perkins از نوع بدون فتیله (ترموسیفون)بودند و حرارت را با ایجاد تغییر فاز در یک سیال انتقال می¬دادند و مشابه با ترموسیفون¬های امروزی تحت اثری جاذبه زمین کار می¬کردند. نزدیک¬ترین طرح لوله perkins به لوله¬های گرمایی امروزی در سال 1836 توسط Jacob Perkins اختراع شد. این طرح یک لوله بسته و حاوی مقداری آب بود که به عنوان یک سیکل دو فازی کار می-کرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: لوله های گرمایی و جدید ترین کاربردهای آن (کد پروژه 111)

4.3 از 5 ( 44 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
10.78 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
علي ساداتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23