چکیده پروژه : مطالعه اي بر انتقال جرم و حرارت سوسپانسيونهاي حاوي ذرات نانومتري ،ميليمتري و مغناطيسي (کد پروژه 115)

یکی از مسائلی که در بسیاری از صنایع و کارهای تحقیقاتی با آن مواجه می شویم نیاز به انتقال حرارت و انتقال جرم در زمان کوتاه و با شدت بالا می باشد . سیالات حاوی ذرات بسیار ریز معلق با اندازه نانو متر که نانو سیال نامیده می شوند پتانسیل زیادی برای افزایش انتقال حرارت و انتقال جرم از خود نشان می دهند و به همین خاطر توجه خاصی به این گروه از سیالات به عنوان محیط های جدید انتقال حرارت می شود . در این مطالعه فرآیند های تهیه سیالات نانو , مکانیزم های احتمالی افزایش انتقال حرارت و انتقال جرم توسط این گروه از سیالات در کانال ها مورد بررسی قرار گرفته است .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مطالعه اي بر انتقال جرم و حرارت سوسپانسيونهاي حاوي ذرات نانومتري ،ميليمتري و مغناطيسي (کد پروژه 115)

یکی از مسائلی که امروزه در فرایند های انتقال حرارت مطرح می شود لزوم افزایش قابل توجه فلاکس حرارت و کوچک سازی تجهیزات انتقال حرارت است ، که منابع بسیار زیادی در مورد روش های افزایش انتقال حرارت در سیستم ها گزارش داده اند . بیشتر این روش ها بر مبنای تغییر در ساختار تجهیزات نظیر افزایش سطوح حرارتی ، لرزش سطوح حرارتی ، تزریق یا مکش سیال و کاربرد جریان الکتریکی یا میدان مغناطیسی است. [1] سیالات مرسوم برای انتقال حرارت شامل آب ، اتیلن گلیکول و روغن موتور هدایت حرارتی پایینی در مقایسه با فلزات و حتی اکسید های فلزی دارند ؛ برای مثال ضریب هدایت حرارتی مس 700 برابر ضریب هدایت حرارتی آب و3000 برابر ضریب هدایت حرارتی روغن موتور و مزیت هدایت حرارتی Al2O3 نیز60 برابر ضریب هدایت آب است. [1, 2] شکل1-1 فلزات جامد، مانند نقره ، مس ، و آهن و مواد غیر فلزی ، از قبیل آلومینا ، CuO ، SiC و لوله های کربن را نشان می دهد که دارای رسانایی حرارتی بالاتر از مایعاتی است که در انتقال حرارت معمولا به کار می روند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مطالعه اي بر انتقال جرم و حرارت سوسپانسيونهاي حاوي ذرات نانومتري ،ميليمتري و مغناطيسي (کد پروژه 115)

4.9 از 5 ( 48 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
15.74 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمود نورائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23