چکیده پروژه : طراحی و ساخت خشک کن بستر سیال با منبع گرمایش گازی (کد پروژه 116)

در چرخه تولید محصولات کشاورزی و غذایی، خشک کردن مرحله ای بحرانی به شمار می رود؛ زیرا طبق تحقیقات انجام گرفته، مهمترین عامل ضایعات غلات ناشی از خشک کردن نادرست آنهاست. در میان روش های خشک کردن، روش بستر سیال به دلیل یکنواختی توزیع رطوبت در بستر، میزان بالای انتقال حرارت و جرم بین هوای گرم و ذرات جامد و اختلاط مناسب از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. در عین حال یکی از معایب مهم این خشک کن استفاده از انرژی برق برای تولید حرارت مورد نیاز است که هزینه های لازم برای خشک کردن مواد را به میزان زیادی افزایش می دهد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت خشک کن بستر سیال با منبع گرمایش گازی (کد پروژه 116)

خشک کردن یا آبزدایی ( دهیدراسیون ) قرنهاست که در سرتاسر جهان به منظور نگهداری فرآورده های صنعتی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی استفاده شده است. در حال حاضر فرآیند خشک کردن یکی از روشهای اصلی نگهداری مواد که به علت رطوبت بالا فسادپذیر، تخریب پذیر و یا واکنش پذیرند، بوده و از مهمترین واحدهای عملیاتی جهت استفاده در محدوده وسیعی از صنایع به ویژه صنایع غذایی می باشد. فرآیند خشک کردن فرآیندی پیچیده شامل انتقال حرارت، جرم و اندازه حرکت می باشد. این پدیده سبب تغییرات برگشت ناپذیر تخریبی و غیرتخریبی در خواص فیزیکی، شیمیایی و ظاهر مواد همچون رنگ، ویسکوزیته و شکست هیدروکربنها می شود، که این تغییرات ممکن است کیفیت محصول را کاهش دهند. به همین دلیل نیاز است که جهت خشک کردن هر محصولی بهترین روش در حالت بهینه استفاده شود، تا کمترین افت کیفیت در محصول مورد نظر ایجاد شده و عملیات در کمترین زمان ممکن انجام شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت خشک کن بستر سیال با منبع گرمایش گازی (کد پروژه 116)

4.5 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.95 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ام البنين حجتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
50 total
5 21 
4 15 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23