چکیده پروژه : پروژه امکانسنجی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ایران با دید اقتصادی (کد پروژه 1218)

امروزه افزایش چشمگیر مصرف انرژی، هزینه های سنگین سوخت های فسیلی و آلودگی های زیست محیطی ناشی از سوزاندن این منابع، گرم شدن هوا و اثرات پدیده گلخانه ای، ریزش باران های اسیدی و لزوم صرفه جویی درمصرف سوخت‌های فسیلی، عامل اصلی توسعه انرژی های تجدیدپذیر می باشند. انرژی خورشیدی و انرژی باد از مهم ترین منابع تجدیدپذیر محسوب می شوند. بحث اصلی این پروژه شناخت جایگاه انرژی تجدیدپذیر و از میان آن ها اهمیت انرژی باد و سهم نیروگاه های بادی برای ایجاد و توسعه برق نسبت به سایر نیروگاه های تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر در جهان می-باشد. با توجه به اینکه گسترش شبکه سراسری برای مناطق دور افتاده به دلیل بالا بودن هزینه توسعه شبکه مقدور نمی باشد، و همچنین ناپیوسته بودن سرعت باد، تولید برق در نیروگاه های بادی به طور پیوسته صورت نمی گیرد، به همین دلیل امکان استفاده از سیستم های ترکیبی فتوولتاییک و بادی برای این مناطق مورد توجه قرار گرفته است. در این پروژه به بررسی انواع نیروگاه های بادی و خورشیدی و چگونگی تولید برق توسط این نیروگاه ها پرداخته شده است. هدف این پروژه ارزیابی اقتصادی و زیست محیطی تولید برق با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و شبیه سازی یک نیروگاه سیکل ترکیبی فتوولتاییک و بادی جهت برق رسانی به منطقه ای دور از شبکه سراسری می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه امکانسنجی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ایران با دید اقتصادی (کد پروژه 1218)

انرژی ها به دو دسته تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر تقسیم می شود، انرژی های تجدید شونده مانند باد، برق آبی و خورشیدی چون فاقد آلودگی ناشی از گازهای گلخانه ای است و به محیط زیست صدمه-ای نمی زند، مورد توجه جهانیان قرار گرفته و به سرعت در حال گسترش است. به ویژه آنکه سرمایه گذاری در آن ها نیز به دلیل پایان ناپذیر بودن منابع، منطقی تر به نظر می رسد. امروزه مردم جهان به سرعت در حال گرویدن به سوی بهره وری از انرژی های تجدید شونده هستند و ما متأسفانه غافلیم زیرا فقط 5/1% از انرژی کشور از انرژ ی های برق آبی تأمین می شود و سایر انرژی های تجدید شونده حتی به این حد و میزان هم نرسیده است . هر چند دسترسی به منابع گوناگون انرژی در ایران کاملا ساده و عملی است، غیر از نفت و گاز و ذغال سنگ و انرژی هسته ای که هر چهار مورد در زمره انرژی های تجدیدناپذیر هستند، ما می توانیم از انرژی باد، برق آبی اعم از آبشارها و یا امواج دریا، خورشیدی و گرمایش زمین، بهره مند شویم و با تنوع بخشیدن به منابع گوناگون، از امنیت تأمین انرژی برخوردار شویم. بهره برداری از منابع نفت و گاز و صادر کردن آن ها در حجم عظیم و به شکل خام فاقد ارزش افزوده بوده و در دراز مدت شدیدا به اقتصاد کشور و به محیط زیست لطمه می زند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه امکانسنجی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ایران با دید اقتصادی (کد پروژه 1218)

4.0 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.99 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ايرج ملكي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23