چکیده پروژه : پروژه بررسی و پیاده سازی انواع حملات در شبکه های حسگر بیسیم (کد پروژه 1254)

شبکه هاي حسگر بیسیم راه حل ایده آلی براي انواع گوناگونی از کاربردهاي نظارت و مراقبت شامل کنترل ترافیک، نظارت بر محیط، نظارت بر میدان جنگ و غیره هستند. شبکه هاي حسگر بیسیم رایج، از صدها یا هزاران گره حسگر تشکیل شده اند که در یک محیط وسیع وغالباً بدون نظارت و مراقبت توزیع شده اند. گره هاي حسگر داراي محدودیت هایی هم از لحاظ حافظه و هم از لحاظ قابلیت هاي محاسباتی هستند.این شبکه ها تحت تأثیر انواع مختلفی از حملات هستند. که ما سه حمله wormhole , sinkhole و sybil را بررسی می کنیم.در حمله wormholeمهاجم دو نقطه ازشبکه را با بسترارتباطی نسبتا سریعی به هم وصل می کند. زمانی که مسیرپیاده سازی شد مهاجم بسته های ارسالی توسط نودها را ازیک طرف شبکه تسخیر وازطریق مسیرحفره آن را درطرف دیگرشبکه پخش می کند. این حمله می تواند روی الگوریتم های مسیریابی تاثیرگذارباشد.در حمله sybil این مهاجم بیشترروی مکانیزم مسیریابی تاثیر میگذارد. در این حمله مهاجم به طورغیرقانونمند هویت گره را جعل میکند، این نوع حمله که در آن یک گره معدن هویت بیش از یک گره است. حمله sybil باعث کاهش یکپارچگی داده ها، امنیت وبهره برداری از منابع میشود.در حمله sinkhole، مهاجم خود را در یک مکان ازشبکه باقابلیت بالامنابع ( قدرت بالا پردازش و پهنای باند بالا) استقرارمی دهد. که توسط آن همیشه کوتاه ترین مسیرایجاد شده وباعث می شود تمام داده ها ازگره حمله عبورکنند. با تغییرجداول مسیریابی بیشترگره های همسایه را برای عبور اطلاعات ازطریق اومجبورمی کند درواقع خودرا بین گره مبدا ومقصد درحالت میانی قرارمی دهد سپس مانند سیاه چاله در فضا تمام اطلاعاتی که در آن است را هرگز مجددا ارسال نمی کند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی و پیاده سازی انواع حملات در شبکه های حسگر بیسیم (کد پروژه 1254)

پیشرفت‌های اخیر در زمینه الکترونیک و مخابرات بی‌سیم توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی را با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربری‌های گوناگون داده است. این حسگرهای کوچک که توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پیدایش ایده‌ای برای ایجاد و گسترش شبکه‌های موسوم به شبکه بی‌سیم حسگر (WSN) شده‌اند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی و پیاده سازی انواع حملات در شبکه های حسگر بیسیم (کد پروژه 1254)

4.1 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
162 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
1.86 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدعباس هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23