چکیده پروژه : ممیزی انرژی در سیستم گرمایش از کف در یک اتاق (کد پروژه 126)

افزايش روزافزون مصرف انرژي در كشور به تدريج به يكي از مشكلات كلان اقتصادي و اجتماعي تبديل مي¬گردد. هرچند كشور عزيزمان از نظر منابع انرژي فسيلي بسيار غني است، اما مصرف غیر بهينه انرژي خسارات جبران¬ناپذيري را بر بودجه كشور تحميل مي¬نمايد. اين موضوع اهميت بررسي پارامترهاي موثر بر سيستم¬هاي جديد گرمايشي چون گرمايش از كف در محيط¬هاي مسكوني و اداري را نمايان مي¬سازد. دراین پايان¬نامه عوامل موثر روی بازدهی سیستم گرمایشی از جمله، آرايش¬هاي مختلف گرمايش از كف و نقش پوشش روي آن¬ها مورد بررسي قرار گرفته و در ادامه مقایسه آن با سیستم¬های متمرکز از نظر آسایش حرارتی و مصرف انرژي بررسی شده است. نتایج نشان می¬دهد پارامترهایی چون عمق قرارگیری لوله¬ها و آرايش لوله¬ها تاثیر زیادی بر نرخ انتقال حرارت تابشی و شرایط آسایش حرارتی در اتاق دارند. سه روش چیدمان مختلف گرمایش کفی در یک اتاق مدل با چهار مرز سرد مورد بررسی قرار گرفت و مشخص گردید با شرایط فوق بهترین مدل، آرايش حلزونی و بهترین عمق پوشش روی لوله ها چهار سانتی¬متر می¬باشد. همچنین توزیع دما در کف و دمای هوای اتاق و سرعت هوا در اتاق در شرایط مختلف مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به سیستم¬های متمرکز از نظر شرایط آسایش حرارتی مقایسه شد. در پایان مقایسه عددی بین سیستم گرمایش از کف و سیستم گرمایشی رادیاتور انجام شد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : ممیزی انرژی در سیستم گرمایش از کف در یک اتاق (کد پروژه 126)

كشور ايران از بزگترين و مهم‌ترین كشورهاي داراي منابع انرژي دنيا می‌باشد. بر اساس آمار سال ۲۰۰۵-۲۰۰۶ ایران با سهم ۵/۵ درصدي از بازار توليد نفت دنيا با توليد متوسط سالانه 216 میلیون تن نفت خام و 132 ميليون تن صادرات، سهم ۳/۳ درصدي در توليد گاز با توليد 98123 ميليون مترمکعب و دومين كشور داراي ذخاير گاز يكي از بازيگران اصلي انرژي دنياست ]1 [. تراز عرضه و تقاضاي انرژي در كشور و همچنين شاخص شدت انرژي ايران نشان‌دهنده اين است كه حامل‌های انرژي در كشور به صورتی كارا استفاده نمی‌شوند. مصرف انرژي نهايي در سال ۱۳۸۶، ۱۹/1136 ميليون بشكه معادل نفت خام بود كه نسبت به سال قبل حدود ۶۶/۱۰ درصد افزايش يافته است. در سال ۱۳۸۶، مصرف انرژی‌بخش خانگي و تجاري، ۴۹/416 ميليون بشكه معادل نفت خام ۲۵/۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل و بخش کشاورزی ۳۷/36 میلیون بشکه معادل نفت خام با ۱۴/۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل بوده است. در طی سال ۱۳۸۶، یارانه پرداختی انرژی ۸/635072 میلیارد ریال (با کسر یارانه سوخت به نیروگاه‌ها از کل یارانه پرداختی برق) بوده است که نسبت به سال ۱۳۸۵، حدود ۳۴/۸۶ درصد رشد داشته است ]
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: ممیزی انرژی در سیستم گرمایش از کف در یک اتاق (کد پروژه 126)

4.7 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
135 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
11.01 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدعباس هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
43 total
5 15 
4 13 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23