پروژه کاوش احساسات در متن (کد پروژه 1280)

تاریخ ثبت :
01 آبان 1397
ثبت کننده :
5.0
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه کاوش احساسات در متن (کد پروژه 1280)

در سالهای اخیر داده کاوی یکی از فعالترین و جذاب ترین زمینه های تحقیقاتی در حوزه فناوری اطلاعات بوده است. یکی از زمینه های کاری مهم در داده کاوی، پردازش متون یا متن کاوی می باشد. تا به امروز در شاخه متن کاوی مسائل زیادی از جمله استخراج اطلاعات، خلاصه سازی متون، طبقه بندی و بسیاری مسائل دیگر بررسی شده اند. یکی از مسائل نوظهور در متن کاوی بحث تجزیه، تحلیل و کاوش احساسات در متون می باشد. هدف این گزارش، معرفی مبحث کاوش احساسات و عقاید و ارائه بعضی از زیربخش-های آن است. تجزیه، تحلیل و کاوش احساسات یکی از کاربردهای داده کاوی، پردازش زبان طبیعی، زبانشناسی محاسباتی و تحلیل متون است که به شناسایی و استخراج مفاهیم درون منابع اطلاعاتی متنی می پردازد. به عبارتی دیگر کاوش احساسات به تشخیص رفتار و حالت یک گوینده یا نویسنده یک سند متنی کمک می کند، به طوری که این رفتار یا حالت می تواند بر اساس احساسات، عواطف و یا قضاوت آن شخص یا گروه باشد. کاوش احساسات، یک مطالعه محاسباتی بر روی عقاید، نظرات، احساس ها، عواطف، مفاهیم، ارزیابی ها، گرایش ها، تخمین ها، دیدگاه ها و تمایلات در متون و اسناد متنی می باشد. کاوش احساسات و عواطف در متون بحثی نسبتا جدید می باشد که در تاریخچه مختصر آن تکنیک هایی از داده کاوی، یادگیری ماشین و متن کاوی بر روی آن اعمال شده است. در این پایان نامه علاوه بر تعریف کاوش احساسات مطالعاتی راجع به طبقه بندی احساسات، استخراج عواطف و احساسات، شناسایی موجودیت نام ها و ابهام زدایی معنایی کلمه ارائه شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه کاوش احساسات در متن (کد پروژه 1280)

دنیای مدرن در واقع دنیایی داده‏گرا است. ما با داده‏های عددی و غیرعددی در بخش های صنعتی ، بازرگانی ، مدیریتی ، مالی و علمی احاطه شده‏ایم. این داده‏ها باید تحلیل و پردازش شوند تا تبدیل به اطلاعاتی شوند که آگاهی بخش ، آموزش دهنده و پاسخگو باشند یا به شکل دیگری به درک و تصمیم‏گیری ما کمک کنند.در سال‏های اخیر رشد انفجارآمیزی از روش ها برای اکتشاف دانش جدید از داده‏های خام به وقوع پیوسته است. در پاسخ به این امر ، رشته‏ی جدیدی از کاوش داده‏ها موسوم به داده‏کاوی به طور ویژه گسترش یافته است تا اطلاعات با ارزشی از مجموعه داده‏های عظیم استخراج نمایند.امروزه فناوری داده‏کاوی به صورت موضوعی داغ برای تصمیم‏گیران در آمده است ، زیرا این فن ، اطلاعات نهفته ی با ارزش تجاری و علمی را از داده‏های حجیم ذخیره شده استخراج می‏کند. با این وجود ، ماهیت داده‏کاوی فناوری جدیدی محسوب نمی‏شود. استخراج اطلاعات و دانش از داده‏های ذخیره شده یک مفهوم کاملا دیرینه در مطالعات علمی و پزشکی می‏باشد. آنچه که جدید است همگرایی و اشتراک چندین رشته و فناوری‏های متناظر آن‏ها است که فرصت منحصر به فردی برای داده‏کاوی به دنیای علم ، تجارت و اقتصاد ایجاد کرده است. اما داده‏کاوی یا کشف دانش و معرفت از پایگاه داده‏ها با این تعریف یک شاخه‏ی نسبتا جدید علمی است که از انجام تحقیقات در رشته های آمار ، یادگیری ماشین ، علوم رایانه (به ویژه پایگاه داده‏ها) شکل گرفته است. در حالی که مرزهای این رشته‏ها در داده‏کاوی مبهم است ، ولی می‏توان گفت که مهمترین این رشته ها آمار می‏باشد به طوری که بدون آمار داده‏کاوی مفهومی نخواهد داشت. با وجود اینکه داده‏کاوی یک رشته‏ی نسبتا جدید علمی می‏باشد و کاربردهای متنوع و گسترده ای در رشته هایی مانند بازرگانی ، پزشکی ، مهندسی ، علوم رایانه ، صنعت ، کنترل کیفیت ، ارتباطات و کشاورزی پیدا کرده است. امروزه مرز و محدودیتی برای دانش داده‏کاوی متصور نیست و مرز آن را از اعماق اقیانوس ها تا بیکران فضا می‏دانند. به عبارت دیگر کاربرد دانش داده‏کاوی در تمامی حوزه های برخوردار از داده بوده و تنها محدودیت دانش داده‏کاوی نبود داده است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه کاوش احساسات در متن (کد پروژه 1280)

5.0 از 5 ( 1 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
109 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
0.38 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي كرملو مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
5.0
1 total
5 1 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23