چکیده پروژه : پروژه خلاصه سازی تک سندی متون فارسی (کد پروژه 1287)

با رشد روزافزون دنياي اطلاعات و دسترسي گسترده افراد به اينترنت و بوجود آمدن سايت‌ها و منابع متني برخط، يافتن و بررسي اطلاعات مورد نياز، مورد توجه ويژه‌اي قرار گرفته است. خلاصه‌سازي خودکار متون يکي از راهکارهايي است که به کاربران امکان بررسي اجمالي کليه متون مرتبط با موضوع مورد نياز خود را داده و در نتيجه به تصميم‌گيري‌هاي بعدي کاربر کمک مي‌کند. در اين راستا انواع خلاصه مي‌تواند امکانات ويژه‌اي را در اختيار کاربر قرار دهد. همچنین با افزایش دسترسی به اطلاعات آنلاین، تحقیقات بسیاری در زمینه خلاصه سازی متن به صورت خودکار توسط انجمن پردازش زبان طبیعی (NLP) صورت گرفته است. در طول نیم قرن گذشته، مشکلات بسیاری در دیدگاه های گوناگون ، در حوزه های مختلف و استفاده از نمونه های مختلف به وجود آمده است. این مقاله در نظر دارد به بررسی برخی از نزدیک ترین روش های مربوط در زمینه خلاصه سازی تک سندی و چندسندی بپردازد، و تاکید ویژه ای بر روی روش های تجربی و تکنیک های استخراجی دارد. برخی از روش های امیدوار کننده که تمرکز خاصی بر روی جزئیات مشکل خلاصه سازی دارند مورد بحث قرارگرفته است وتوجه ویژه ای به ارزیابی سیستم های خلاصه سازی به صورت خودکار اختصاص داده شده است که تحقیقات آینده در عرصه خلاصه سازی به شدت وابسته به پیشرفت در این زمینه است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه خلاصه سازی تک سندی متون فارسی (کد پروژه 1287)

حوزه های خلاصه سازی توسط جامعه NLP نزدیک به نیم قرن گذشته بررسی شده است Radev و همکارانش خلاصه را چنین تعریف می کنند "یک متن است که از یک یا چند متون تولید شده، که وسیله انتقال اطلاعات مهم در متن اصلی ، و بیش از نیمی از متن اصلی نیست و معمولا به طور قابل توجهی کمتر است ". این تعریف ساده از سه جنبه که تحقیقات مشخصی که بر روی خلاصه سازی خودکار صورت گرفته مهم است: [7]• خلاصه ممکن است از یک سند واحد و یا اسناد متعدد تولیدشود.• خلاصه باید اطلاعات مهم را حفظ کند. • خلاصه باید کوتاه باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه خلاصه سازی تک سندی متون فارسی (کد پروژه 1287)

4.0 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.12 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدجواد نبوي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23