چکیده پروژه : پروژه وب کاوی سایت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد (کد پروژه 1297)

دنیای وب به سرعت در حال رشد است و اطلاعات آنقدر زیاد است که ما توانایی تجزیه و تحلیل آنها به صورت دستی را نداریم. یکی از راه های که می توان از این داده های حجیم استفاده کرد و اطلاعات مفید جدیدی را کشف کرد، وب کاوی می باشد. در این پروژه قصد داریم سایت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد که روزانه اطلاعات صدها پرواز داخلی و خارجی در آن ارائه می شود را وب کاوی کرده و اطلاعات آماری مهم و راهبردی که تا قبل از آن به طور واضح و آشکارا قابل دیدن نبود را به دست آوریم. در روش پیشنهادی، ابتدا با خواندن داده های جدول های پروازی و پالایش و پیش پردازش آنها، داده های بدست آمده را در پایگاه داده ذخیره می نماییم. سپس با محاسبه تاخیر هر پرواز به بررسی و مقایسه شرکت های هواپیمایی، نوع هواپیماها و شهرهای مبدا و مقصد از نظر میزان تاخیر می پردازیم. در این حالت می توان ضمن استخراج اطلاعات آماری شامل میانگین، انحراف معیار، کمینه و بیشنه تاخیر، بر اساس نام شرکت، نوع هواپیما، نام مبدا و مقصد و یا ترکیبی از آنها، بهترین گزینه ها را در هر حوزه شناسایی کنیم. همچنین می توان با اطلاعات به دست آمده، تاخیر یک پرواز انجام نشده مشخص را پیش بینی کنیم. بنابراین اطلاعات استخراج شده از این روش برای هر مسافری سودمند خواهند بود. همچنین شرکت های هواپیمایی می توانند بر اساس آمار استخراج شده از این سامانه، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و در جلب رضایت مشتری تلاش هدفمندی داشته باشند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه وب کاوی سایت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد (کد پروژه 1297)

با گسترش روز افزون دنیای وب و مکانیزه شدن کارهای سنتی گذشته و به خصوص کارهای که به وب مرتبط میشوند، شرایط جدیدی را به وجود آورده اند که داده ها با سرعتی بسیار زیاد در حال تولید و انتشار می باشند و مقدار آن آنقدر زیاد است که ما توانایی برای تجزیه و تحلیل آنها را نداریم. امروزه به سرعت اطلاعات در حال افزایش است و به سرعت حجم وسیعی از اطلاعات در حال شکل گرفتن می باشد و در دل این همه اطلاعات موجود اطلاعات نهانی وجود دارد که در صورتی که بتوان اطلاعات موجود را به خوبی تحلیل و مورد ارزیابی قرار بدهیم می توانیم به اطلاعات مفیدی دست بیابیم که می توان برای رفع نیازها از آن بهره ببریم. این روش ها که از متن درون وب، اطلاعات را استخراج می نمایند وب کاوی گویند[4].در [1] وب کاوي به صورت زير تعريف کرده است:وب کاوي به کارگیري تکنیک هاي داده کاوي و استخراج خودکار اطلاعات از اسناد و سرویس هاي وب می باشد.در ادامه، به تقسیم بندی روش های وب کاوی، کاربردهای آن و مشکلات این روش می پردازیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه وب کاوی سایت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد (کد پروژه 1297)

4.2 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.18 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
غلامرضا نمدانيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23