چکیده پروژه : بررسی کاربردهای نوین انرژی خورشیدی (کد پروژه 131)

اگر قرن 19 را قرن زغال سنگ و قرن 20 را قرن نفت بدانيم، قرن 21 دوران به كارگيري انرژي خورشيدي خواهد بود. ميزان مصرف انرژي در اين دوران از اهميت بسياري برخوردار است. از این رو ‌كشف منابع جديد انرژي مي تواند بخش عظيمي از مشكلات موجود را حل كند. در بين منابع مختلف انرژي، انرژي خورشيدي به دليل نامحدود بودن و سازگاری با محيط زيست، منبع بسيار مناسبي به شمار می رود و امروزه به كارگيري آن رو به گسترش است. استفاده از انرژي خورشيدي به روش هاي گوناگونی صورت مي گيرد. از جمله اين روش ها، می توان به سيستم های سلول های خورشیدی،سیستم های فتوولتاييك وکلکتورها اشاره کرد که در اين نوشتار به بررسي کامل هر یک و نیز روش های بهره برداري از آن ها پرداخته مي شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی کاربردهای نوین انرژی خورشیدی (کد پروژه 131)

در اواسط دهه ي هفتاد (1970) هنگامي که بحران انرژي براي اولين بار بشر را از طبيعت محدود سوخت هاي فسيلي آگاه ساخت. مهندسین و برنامه ريزان شهري- که مسئول حوزه و بخشي بودند که بيش از نيمي از انرژي مصرفي به آن بخش نسبت داده مي شد - نتوانستند پاسخ دقيق و واضحي براي اين مشکل پيدا کنند. مدت زمان طولاني پيش از اين موضوع، انرژي در مقاديري نامحدود و با قيمتي مناسب و قابل قبول در دسترس همگان بود و به نظر نمي رسيد که روزي اين نياز حياتي به وجود آيد و مصرف انرژي بايد کاهش پيدا کند. هر چند بعد از آن زمان، احساس ناامني و تزلزل بسيار شديدي در اين باره به وجود آمد و حداقل، چالش هايي که اين شرايط جديد را به وجود آورده بود، شناسايي شد.. صرفه جويي دقيق در مصرف انرژي و استفاده و به کارگيري موثرتر از اشکال منطبق با محيط زيست (به ويژه انرژي خورشيدي) به صورت يک فرضيه، نقش محوري را در کار افراد متخصص در اين زمينه ايجاد کرد. اين رويکرد جديد پاسخي عمل گرايانه به شرايط موجود بود و تنها بر اساس تمايل هاي مدگرايانه نبود. حال، پس از گذشت سه دهه، مي توان تعداد زيادي از کشورها را نام برد که در جهت کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی که علاوه بر تولید آلودگی های فراوان زیست محیطی ،قیمتی بسیار ناپایدار داشته و جز منابع پایان پذیر به شمار می روند،حرکت کرده اند.اثبات این قضیه در معماري آن ها آشکار است. ساختمان هایی که شامل مدارس، دانشگاه ها، ادارات، موزه ها، نمايشگاه ها و بسياري از کاربري هاي ديگر می شود، بيانگر تعابير جديد و کاربردهاي موثر و جامع از انرژي محيطي به خصوص انرژي خورشيدي براي گرمايش، سرمايش، تهويه ي طبيعي، روشنايي و توليد الکتريسيته هستند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی کاربردهای نوین انرژی خورشیدی (کد پروژه 131)

4.7 از 5 ( 48 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
21.18 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
اللهيار خوارزمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
48 total
5 14 
4 22 
3 12 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23