پروژه واترمارکینگ تصاویر دیجیتال (کد پروژه 1316)

تاریخ ثبت :
02 آبان 1397
ثبت کننده :
4.1
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه واترمارکینگ تصاویر دیجیتال (کد پروژه 1316)

یکی از موضوع های مهم در عرصه تجارت الکترونیک، مسئله رعایت قانون حق کپی محصولات دیجیتالی است. واترمارکینگ دیجیتالی، یکی از روش هایی است که برای حل این مسئله ارائه شده است و نسبت به روش هایی مثل رمزنگاری و امضای دیجیتالی که در حال حاضر برای رفع این مشکل استفاده می شوند، از امنیت بیشتری برخوردار است. در این پایان نامه تعدادی از روش های واترمارکینگ موجود، از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته اند. سپس روش پیشنهادی که مبتنی بر تبدیل موجک گسسته و تبدیل تجزیه مقادیر منفرد ارائه داده شده است. مهمترین مزیت این روش نسبت به روش های مشابه پایداری خوب آن در مقابل بیشتر حملات رایج خصوصا حملات نویزی و فشرده سازی است حال آنکه در روش های دیگر، تصویر واترمارک شده در مقابل بعضی حملات، مقاومت خوبی دارند و در مقابل بعضی دیگر آسیب پذیرند. در روش پیشنهادی، از ترکیب دو تبدیل کارآمد و مؤثر در زمینه واترمارکینگ، به صورت همزمان استفاده شده است. در کارهای انجام شده قبلی، از هرکدام از تبدیلات فوق، جداگانه در واترمارکینگ استفاده شده ولی در روش پیشنهادی با ترکیب این دو تبدیل، از ویژگی های هر دو تبدیل، همزمان به عنوان یک روش بهبود یافته در واترمارکینگ استفاده شده است. نتایج آزمایش ها به خوبی پایداری این روش را در مقابل طیف وسیعی از حملات مختلف نشان می دهد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه واترمارکینگ تصاویر دیجیتال (کد پروژه 1316)

پنهان کردن اطلاعات تاریخچه کهنی دارد. جوهرهای نامرئی، کدهای رمزی، پیغام های مخفی و به طور کلی نهان نگاری همواره مورد توجه بشر بوده است. اما آنچه مورد بحث ماست مربوط به همین چند دهه اخیر یعنی عصر کامپیوتر و اینترنت است. هر روز میلیون ها فایل در اینترنت بین افراد جابه جا می شود و گستردگی و ارزان قیمت بودن این شبکه، این امکان را فراهم آورده است که به صورت کانالی ارزان و سهل الوصول برای مبادله پیغام های سری مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین نهان نگاری نوین را به صورت نوعی رمزنگاری الکترونیک می توان تعریف کرد که آن اطلاعات در یک فایل که آن را کاور می نامند، به گونه ای مخفی شود که تنها توسط گیرنده مجاز (فردی که الگوریتم و رمز به کار گرفته شده را می داند) قابل بازیابی باشد. (کاور می تواند یک فایل تصویری، صدا، متن و یا ویدئو و… باشد.) به فایل نهایی اصطلاحاً نهان نگار می گویند.گسترش روزافزون تجارت داده ها مانند نرم افزارها، فیلم، موسیقی، مقالات و… و راحتی جعل کردن، کپی غیرقانونی و به طور کلی هر نوع سوء استفاده از آنها، لزوم پیدا کردن روش هایی برای حفاظت از حقوق دارندگان داده ها را آشکار می سازد. به چنین روش هایی اصطلاحاً واترمارکینگ می گویند. یک واترمارک دیجیتال معمولاً تصویری است که به یک تصویر یا فایل دیگر اضافه می شود بدون اینکه تأثیر مخربی روی آن بگذارد. تصویر اولیه را پیغام و تصویر ثانویه را کاور، حامل یا زمینه می گویند. با این تعریف می توان واترمارکینگ را به نوعی نهان نگاری در تصویر نامید. البته بسته به کاربرد ممکن است نویسنده بخواهد واترمارک قابل رویت یا نامرئی باشد. اما در صورتی که هدف تبادل مخفی اطلاعات باشد، از واترمارک های نامرئی استفاده می شود. نوعی از واترمارک ها وجود دارند که از تفکیک رنگ به گونه ای استفاده می کنند که تنها اجازه دیده شدن آنها در یک باند رنگی خاص را می دهد بدین ترتیب ممکن است واترمارک در تصویر نامرئی باشد، ولی در صورت پرینت شدن که احتیاج به تفکیک رنگ دارد ظاهر می شود. بنابراین امکان استفاده تجاری از سند مورد نظر گرفته می شود. بسته به کاربرد، واترمارک باید ویژگی های مختلفی داشته باشد. برای مثال اکثر واترمارک ها باید در برابر انواع پردازش ها مقاوم باشند، اما ممکن است در کاربردی خاص بخواهیم واترمارک شکننده باشد تا به محض ایجاد کوچک ترین تحریفی از بین برود و نشان دهنده عدم اصل بودن اطلاعات باشد. الگوریتم های متعددی برای نهان نگاری و واترمارکینگ وجود دارد که هریک مزایا، معایب و کاربردهای خاص خود را دارند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه واترمارکینگ تصاویر دیجیتال (کد پروژه 1316)

4.1 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.91 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سارا نیازی مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23