چکیده پروژه : پروژه کنترل لوازم از طریق شبکه و وب (کد پروژه 1317)

این پروژه باهدف ایجاد سیستمی مبتنی بر اینترنت اشیاء (IOT ) است که دارای قابلیت کنترل وسیله‌ای از راه دور و با استفاده از بستر وب بدون محدودیت زمانی و مکانی باشد. امروزه با فراگیر شدن اینترنت و هوشمند سازی هر چه بیشتر محیط پیرامون ما و وسایلی که همه‌روزه با آنان سر و کارداریم، ضروری است ابزارهایی ساخته شود که بتوانداز این بستر نوین در جهت افزایش رفاه هرچه بیشتر برای زندگی افراد استفاده کند، در حال حاضر وسایلی ساخته‌شده‌اند که بتوان با استفاده از تلفن همراه وسایل پیرامون را کنترل نمود. برای مثال شرکت‌های بسیاری هم اکنون در زمینه لامپ‌های هوشمند که قابلیت کنترل از طریق وایفای را داشته باشند فعالیت می‌کنند، اما به دلیل قیمت نسبتاً بالا و جدید بودن این فناوری هنوز به صورت همه‌گیر در نیامده است و بسیاری از مردم از وجود چنین فناوری‌هایی بی‌خبرند. در همین راستا این پروژه باهدف ساخت ابزاری پایه‌ای برای کنترل وسایل از راه دور و از طریق اینترنت و برای مصارف مختلف ساخته‌شده است که این امکان و قابلیت را نیز دارا باشد که برای مصارف مختلف توسعه یابد. برای مثال این دستگاه می‌تواند هم در منازل مورداستفاده قرارگرفته و هم در صنعت، یکی از موارد استفاده جالب این دستگاه، استفاده در خودرو به عنوان وسیله‌ای جهت کنترل بخش‌هایی از خودرو و همچنین ابزاری برای پایش گری وضعیت محیط داخل خودرو با استفاده از چند حس گر مختلف است، درعین‌حال دستگاه ساخته‌شده قابلیت استفاده به عنوان محافظ ECU را نیز دارا است که از وارد شدن بار و اختلاف پتانسیل الکتریکی بیش از حد به دستگاه ECU جلوگیری می‌کند. این دستگاه با دریافت اطلاعات از حسگرهای تعبیه‌ شده در محیط که به دستگاه متصل می‌باشند، محیط پیرامون را حس کرده و اطلاعات دریافتی را به دستگاه می‌دهد، اطلاعات دریافتی تجزیه و تحلیل‌شده و بر اساس نتیجه تحلیل عملیاتی را انجام می‌گیرد، برای نمونه در خود برنامه داده‌شده به دستگاه بازه‌هایی برای میزان اختلاف پتانسیل الکتریکی ورودی تعریف‌ شده است که خود این بازه‌ها نیز قابلیت تغییر را دارا می‌باشند، دستگاه بر اساس اطلاعات دریافتی از حسگر اختلاف پتانسیل الکتریکی میزان برق ورودی تشخیص داده‌شده و بسته به اینکه در چه بازه‌ای قرار دارد آژیری خاص را به کاربر نمایش می‌دهد. دستگاه اطلاعات حسگرها و همچنین وضعیت قطع کن‌های موجود که برای قطع یا وصل برق قسمت‌های مختلف خودرو، مانند برق انژکتورها و غیره استفاده‌شده‌اند را در صورتی که درخواستی از سمت سرور توسط کاربر ارسال شود را اعلام می‌دارد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه کنترل لوازم از طریق شبکه و وب (کد پروژه 1317)

امروزه با گسترش فناوری و در دسترس بودن اینترنت برای اکثر جمعیت جهان، به طور قطع می‌توان گفت که دسترسی به وسایل ارتباطی و مخابراتی تقریباً برای اکثر مردم فراهم شده است، لذا می‌توان از این بستر مناسب (شبکه ) جهت انجام تبادل اطلاعات و داده استفاده نمود. این بستر ارتباطی می‌تواند برای مصارف مختلفی مورداستفاده قرار بگیرد که از لحاظ نوع و تعداد بسیار متنوع و گوناگون است. برای مثال جهت استفاده در اشتراک‌گذاری پرونده‌ها و اطلاعات در بستر اینترنت، تبلیغات، فروش و عرضه کالاها تحت عنوان فروشگاه‌های اینترنتی برای همگان و ... . این بستر ارتباطی به دلیل قابلیت‌های بسیار مفیدش در بسیاری دیگر از کاربردها نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد که شاید زیاد رایج و معمول نباشند مانند هوشمند سازی منازل، دوربین‌های تحت شبکه (شکل 1-1) و .. . همچنین بسیاری از دیگر کاربردهای آن تازه در حال کشف شدن بوده و روزبه‌روز به موارد استفاده این بستر ارتباطی افزوده می‌گردد. در این پروژه سعی بر آن شده است تا با استفاده از این بستر ارتباطی ابزاری جهت کنترل وسایل از راه دور فراهم گردد
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه کنترل لوازم از طریق شبکه و وب (کد پروژه 1317)

4.0 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.17 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمدرضا پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23