چکیده پروژه : پروژه پیاده سازی مساله مکان یابی پوشش هاب ظرفیت دار با در نظر گرفتن مسیر قابل اطمینان (کد پروژه 1326)

مساله مکان یابی هاب به دلیل کاربرد بسیاری که در حمل ونقل و سیستم های ارتباطی دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشتر مسائلی که در این زمینه مطرح می شوند، مربوط به مسائل تک هدفه با هدف مینیمم کردن هزینه ها است اما پیچیدگی-های مسائل واقعی امروزی عموما کاربرد مسائل تک هدفه را به چالش می کشاند. در جهان واقعی و شبکه های توزیع کالا ممکن است در مسیری که کالا ارسال می شود، اختلال هایی مانند سرقت یا خرابی وسیله نقلیه پیش آید که باعث فاسد شدن کالا (محموله) شود و یا این که هیچ وقت کالا به مقصد نرسد و در نتیجه عدم رضایت مندی مشتریان را بوجود آورد. از این رو برای انطباق با مسائل دنیای واقعی، در این پایان نامه مساله دو هدفه مکان یابی پوششی هاب ظرفیت دار تک تخصیصی با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان مسیر، مورد بررسی قرار گرفته است. در این مساله علاوه بر مینیمم کردن کل هزینه ها، تلاش شده است امنیت ضعیف ترین مسیر ماکسیمم شود. برای هر یک از هاب ها ظرفیت در نظر گرفته شده است. هزینه ثابت احداث هاب ها با دو روش، براساس ظرفیت هاب و براساس فاصله از مرکز جرم سیستم بدست آورده شده است. برای این مساله، سه مدل ریاضی پیشنهاد شده است. مدل های پیشنهادی با بکارگیری روش ε-محدودیت و بر روی داده های CAB مورد ارزیابی قرار گرفته اند. از بیان مدل های پیشنهادی به این نتیجه می رسیم که سومین مدل پیشنهادی و از بین روش های انتخاب هزینه های ثابت، روش هزینه ثابت براساس فاصله از مرکز جرم سیستم برای این نوع از مسائل با داده های CAB مناسب تر می باشد. نتایج عددی بدست آمده از اجرای مدل ها بصورت مساله تک هدفه و مساله دو هدفه بررسی شده است.مساله مکان یابی هاب به دلیل کاربرد بسیاری که در حمل ونقل و سیستم های ارتباطی دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشتر مسائلی که در این زمینه مطرح می شوند، مربوط به مسائل تک هدفه با هدف مینیمم کردن هزینه ها است اما پیچیدگی-های مسائل واقعی امروزی عموما کاربرد مسائل تک هدفه را به چالش می کشاند. در جهان واقعی و شبکه های توزیع کالا ممکن است در مسیری که کالا ارسال می شود، اختلال هایی مانند سرقت یا خرابی وسیله نقلیه پیش آید که باعث فاسد شدن کالا (محموله) شود و یا این که هیچ وقت کالا به مقصد نرسد و در نتیجه عدم رضایت مندی مشتریان را بوجود آورد. از این رو برای انطباق با مسائل دنیای واقعی، در این پایان نامه مساله دو هدفه مکان یابی پوششی هاب ظرفیت دار تک تخصیصی با در نظر گرفتن قابلیت اطمینان مسیر، مورد بررسی قرار گرفته است. در این مساله علاوه بر مینیمم کردن کل هزینه ها، تلاش شده است امنیت ضعیف ترین مسیر ماکسیمم شود. برای هر یک از هاب ها ظرفیت در نظر گرفته شده است. هزینه ثابت احداث هاب ها با دو روش، براساس ظرفیت هاب و براساس فاصله از مرکز جرم سیستم بدست آورده شده است. برای این مساله، سه مدل ریاضی پیشنهاد شده است. مدل های پیشنهادی با بکارگیری روش ε-محدودیت و بر روی داده های CAB مورد ارزیابی قرار گرفته اند. از بیان مدل های پیشنهادی به این نتیجه می رسیم که سومین مدل پیشنهادی و از بین روش های انتخاب هزینه های ثابت، روش هزینه ثابت براساس فاصله از مرکز جرم سیستم برای این نوع از مسائل با داده های CAB مناسب تر می باشد. نتایج عددی بدست آمده از اجرای مدل ها بصورت مساله تک هدفه و مساله دو هدفه بررسی شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه پیاده سازی مساله مکان یابی پوشش هاب ظرفیت دار با در نظر گرفتن مسیر قابل اطمینان (کد پروژه 1326)

هاب ها تسهیلات2ویژه ای هستند که به عنوان نقاط ارتباطی بین متقاضیان و به منظور صرفه جویی در هزینه3 انتقال جریان4در شبکه بکار گرفته می شوند. در این پایان نامه منظور از جریان در شبکه، ارائه خدمات یا انتقال کالا5 بین هر جفت مبدا6 و مقصد7 است. مقصود از گره8 در جریان شبکه، شهرها یا مکان هایی است که از آن ها کالا یا محموله ارسال و یا در آن ها کالا دریافت می-شود. از میان گره ها، تعدادی گره به عنوان مرکز تسهیلات با نام هاب انتخاب می شود. منظور از هزینه می تواند زمان حمل و نقل کالا از مبدا به مقصد، مسافت9 بین مبدا و مقصد، هزینه حمل و نقل کالا از مبدا به مقصد و یا حتی هزینه احداث هاب ها باشد که با توجه به هدف هر مساله، هر کدام از این هزینه ها می تواند ظاهر شود. برای مثال در ارسال کالاهای فاسد شدنی زمان در نقش هزینه ظاهر می شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه پیاده سازی مساله مکان یابی پوشش هاب ظرفیت دار با در نظر گرفتن مسیر قابل اطمینان (کد پروژه 1326)

4.4 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
139 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
5.89 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23