چکیده پروژه : پروژه طراحی و شبیه سازی فرآیند تولید مستقیم دی متیل اتر با رویکرد جدید همراه با تعیین پارامترهای بهینه (کد پروژه 1328)

با توجه به بحران های زیست محیطی، تولید دی متیل اتر به عنوان یک سوخت پاک و سازگار با محیط زیست و همچنین دارا بودن ارزش حرارتی بالا، در صنعت کنونی از اهمیت بالای برخوردار است. تولید دی متیل اتر از طریق فرآیند آب گیری از متانول به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تولید می‌شود ، در این بررسی فرآیند تولید دی متیل اتر به روش مستقیم ازگاز سنتز تولید می‌شود که این واحد در نرم افزار شبیه ساز اسپن‌ هایسیس بصورت پایا انجام شده است. نتایج شبیه سازی از نرم‌افزار حاکی از آن است که در فرآیند تولید دی متیل اتر آب زیادی تولید شده و هزینه عملیاتی، جداسازی دی متیل اتر افزایش می‌یابد از این رو سعی بر این شده است که در موضوع پیشنهادی میزان آب تولید کاهش و میزان دی متیل اتر تولید شده افزایش یابد. لازم به ذکر است در این بررسی سعی شده است علاوه بر کاهش آب تولیدی توسط فرآیند پیشنهادی آلاینده‌های گازی تولیدی در این واحد نظیر CO2-C0 در طول فرآیند دوباره مورد استفاده قرار بگیرد و انتشار آن به حداقل برسد. لذا طراحی جدید می‌تواند آب و آلاینده‌های گازی و هزینه عملیاتی واحد تولید دی متیل اتر را کاهش و تولید دی متیل اتر را افزایش دهد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه طراحی و شبیه سازی فرآیند تولید مستقیم دی متیل اتر با رویکرد جدید همراه با تعیین پارامترهای بهینه (کد پروژه 1328)

به لحاظ تاريخی کشف دي متيل اتر که ساده‏ترين گونه از خانواده اترها است به سال 1865 ميلادی بر می‌گردد كه اين کشف توسط الكساندر ويليامسون به ثبت رسيده است. اين ماده دارای ساختار ساده به شکل دو گروه متيل متصل به اکسيژن با فرمول مولکولی ( ( CH3-O-CH3 است. اين ماده عموماً از جايگزيني يك گروه متيل به جاي هيدورژن متصل به اكسيژن در متانول با فرمول مولکولی( CH3-OH ) به دست می‌آید. از این ترکیب شیمایی تا امروزه استفاده مهمی‌‌نشده و هنوز به صورت جدی عرصه صنعت و تجارت نشده نگردیده است. حال آنکه با مشخص شدن خواص فیزیکی و شیمیایی مطلوب و جالب توجه این ماده محقیقن متخصصان زیادی به سمت سوی تحقیق پیرامون تولید و کاربرد این ترکیب با ارزش شده اند در 30 سال گذشته تحقیقات زیادی توسط اشخاص و شرکت های بزرگ در سطح جهانی در رابطه با سنتز دی متیل اتر صورت گرفته است. اما این تحقیقات به پایان نرسیده و هر روزه شاهده ارائه شدن نظریه جدید و بهتر در این زمینه هستیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه طراحی و شبیه سازی فرآیند تولید مستقیم دی متیل اتر با رویکرد جدید همراه با تعیین پارامترهای بهینه (کد پروژه 1328)

4.3 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.61 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23