پروژه بررسی شیر کنترل (کد پروژه 1331)

تاریخ ثبت :
14 آذر 1397
ثبت کننده :
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه بررسی شیر کنترل (کد پروژه 1331)

عناصر کنترل نهایی زیادی وجود دارد که برای کنترل جریان سیال بکار میروند . این عناصرمیتوانند به اشکال مختلفی مثل پمپ های اندازه گیری ,دمپرها ,پره های فن یا حتی تنظیم کننده های سرعت موتور باشند اما رایجترین عنصر کنترل نهایی ,شیر کنترل است که بطور کلی در این پروژه به توضیحاتی در مورد اجزا اصلی شیر میپردازد که شامل بدنه ,بانت ,ساقه,مجرابند و نشیمنگاه میباشد و همچنین انواع شیرهای کنترل را معرفی میکند و در کنار آن در رابطه با اطلاعات اولیه ,مزایا و معایب آنها صحبت میکند که مهم ترین مبحث در این پروژه شیرهای دیافراگمی میباشد که براساس شکل بدنه به دو گروه تقسیم میشوند. 1- نوع با برآمدگی داخل بدنه (WEIR TYPE) ۲- نوع بدون برامدگی داخل بدنه (STRAIGHT-THROUGH TYPE )و همچین تقسیم بندی شیرها از لحاظ عملیات به دو بخش دستی و دارای عملگر تقسیم میشوند که عملگرها سه نوع میباشد عملگر برقی,عملگر هیدرولیکی , عملگر نیوماتیکی و عملگر ولو سیال که دو نمونه از عملگرهای الکتریکی شامل • Solenoid• موتورهای الکتریکی(موتور DCو موتور ACو موتور Stepping)میباشد.همچنین عملگر نیوماتیکی شامل نیوماتیک مستقیم و نیوماتیک معکوس میباشد. و از دیگر مباحث مد نظر این پروژه پوزیشنر ولو که یک دستگاه تقویت کننده جهت بهبود عملکرد شیر کنترل بعنوان واسطه بین کنترل کننده و شیر کنترل نصب میشود که از موارد کاربرد پوزیشنر ولو -جهت متناسب کردن شرایط عمل (plug)شیر(حرکت مکانیکی شیر)با سیگنال خروجی از کنترلر که ممکن است در اثر اصطکاک ,غیر خطی بودن فنر و متغیر بودن سطح موثر دیافراگم بوجود آمده باشد-جاهایی که فاصله کنترلر از شیرکنترل نسبتا زیاد باشد-در جاهایی که لازم باشد خروجی کنترلر به بیش از یک شیر کنترل برود و در مواردی که اندازه شیر کنترل با مقدار جریان عبوری نامناسب باشد و همچنین در جاهایی که حجم دیافراگم سیستم محرکه زیاد و احتیاج به هوای کافی باشد نیز کاربرد دارد .مشخصات جریان عبوری از شیر کنترل به ارتباط بین جریان سیال عبوری از شیر و درصد حرکت یا جابجایی میله پلاگ مربوط میشود .پلاگ های شیرها در اشکال و فرم های مختلف برای مشخصه جریانی مشخصی ساخته میشوند این پلاگ ها میتوانند طوری طراحی شوند که همه ی اشکال مشخصات جریان سیال از سرویس قطع –وصل تا هر شکل مطلوبی از عمل کنترل گلوگاهی را ایجاد نمایند که انتخاب هرنوع به پروسه ای که باید کنترل شود بستگی دارد .برای تعمیم کلی ,سه نوع اصلی مشخصه جریان سیال و دو نوع اصلاح شده مربوط به آنها وجود دارد که عبارت اند از بازکردن سریع ,خطی ,خطی اصلاح شده ,سهمی اصلاح شده

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی شیر کنترل (کد پروژه 1331)

اولين شيرهاي دروازه اي بر روي نهرها، متعلق به مصريان قديم در اطراف رود نيل مشاهده شده كه قدمت آنها به 5000 سال قبل از ميلاد باز مي گردد . موارد مشابهي نيز در تمدنهاي بابل، چين، فينيقيه، مكزيك و پرو ديده شده است . در حدود1500 سال پيش از ميلاد مسيح در مصر شيرهاي چوبي از نوع پلاگ ولوهاي ساده ساخته شد كه بعد از آن جنس شيرها از چوب و سنگ و سرب ساخته شد . اين روند ادامه داشت و از شيرها در صنايع شراب سازي و آبجو سازي نيز ا ستفاده می‌شد و تا انقلاب رنسانس تغييرات زيادي در اين صنعت مشاهده نشده است. تا اينكه لئوناردو داوينچي فشارهاي وارد بر مجرابند شيرهاي دروازه اي را در ارتفاع هاي مختلف آب در هر طرف آن را مورد آناليز قرار داد كه مقدمه اي بر مكانيك سيالات مدرن از آن زمان شكل گرفت و اين پايه ا ا سسي بر محاسبات و عملكرد شيرها ميباشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی شیر کنترل (کد پروژه 1331)

4.2 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
108 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
52.39 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23