چکیده پروژه : پروژه بررسی هزینه‌های سوئیچینگ و قدرت بازاری در صنعت بانکداری ایران (کد پروژه 1332)

‌‌بانک‌ها و ساير مؤسسات مالي، به منظور بقا و حضور پايدار در شرايط رقابتي حاكم بر بازار، بايد سهم خود را از بازارهای مالي افزايش دهند. كه اين امر در گرو جذب و نگهداري بلندمدت مشتريان مي‌باشد. چرا كه سرمايه‌ي اصلي و منابع مالي ‌بانک‌ها از طريق سپرده‌گذاري و ارائه خدمات به مشتريان تأمين مي‌گردد. يكي از راهبردهاي بازاريابي، بهره-گيري مؤثر از فاكتور هزينه‌هاي سوئیچینگ مي‌باشد، كه مباني تئوريك قوي در مورد رابطه‌ي آن با حفظ بلندمدت مشتريان وجود دارد. این مطالعه به محاسبه و اندازه گیری هزینه های سوئیچینگ مصرف کننده در صنعت بانکداری ایران و سپس تاثیر آن بر قدرت بازاری بانک های منتخب طی دوره زمانی 94-1384 با استفاده از داده های ترکیبی می پردازد. برای اندازه گیری هزینه های سوئیچینگ از روش شای (2002) استفاده گردیده است. نتایج برآورد نشان می دهد که هزینه های سوئیچینگ بانک های دولتی و خصوصی تفاوت معناداری با یکدیگر دارند و هزینه های سوئیچینگ بانک های خصوصی بطور قابل توجهی کمتر از بانک های دولتی می باشد. یک شاخص معمول برای محاسبه قدرت بازاری بانک ها، شاخص لرنر است. برای محاسبه این شاخص از تابع ترانسلوگ استفاده شده است و سپس هزینه نهایی به دست آمده از این تابع برای برآورد شاخص لرنر مورد استفاده قرار گرفته است. مقایسه میانگین شاخص لرنر بانک های دولتی و خصوصی نشان دهنده وجود تفاوت معنادار این شاخص در بین بانک های دولتی و خصوصی است. نتایج حاصل از بررسی تاثیر هزینه-های سوئیچینگ بر شاخص لرنر بیانگر آن است که رابطه منفی و معناداری بین این متغیرها وجود دارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی هزینه‌های سوئیچینگ و قدرت بازاری در صنعت بانکداری ایران (کد پروژه 1332)

صنعت بانكداري يكي از مهم ترين بخش‌هاي هر اقتصادي محسوب مي‌شود و می توان بانک ها را به عنوان مهم-ترین نهادهای بازار مالی هر کشوری به شمار آورد، زيرا ‌بانک‌ها به عنوان واسطه منابع پولي در كنار بورس و بيمه از اركان اصلي بازارهاي مالي شمرده مي‌شوند. بانكداري در اقتصاد ايران از اهميت بيشتري برخوردار است؛ زيرا به دليل توسعه نيافتن بازار سرمايه در حد لازم، در عمل اين ‌بانک‌ها هستند كه عهده‌دار تأمين مالي بلندمدت نيز مي‌باشند. طی چند سال اخیر تصویب و اجرای قانون اجازه‌ی تأسیس بانک‌های غیردولتی، موجب شده است بخش دولتی با پیشینه‌ انحصاری و غیررقابتی‌اش در ارائه‌ این خدمات، خود را با بخش خصوصی به عنوان رقیبی تازه از راه رسیده مواجه ببیند. در این میان آنچه بقا و تداوم فعالیت مؤسسات مالی هر دو بخش را تضمین می‌کند، ارائه‌ی خدمات در شکلی مطلوب و مطمئن و متناسب است تا بتوانند با برآوردن انتظارات و خواسته‌های مشتریان، رضایت و وفاداری آنان را موجب شوند.با افزایش رقابت در فعالیت های سنتی، پیچیده شدن مبادلات و گسترش بازارهای مالی، فعالیت بانک های تجاری و تخصصی، هر روز ابعاد گسترده تری به خود می گیرد و بانک ها پیوسته تلاش می کنند با اجرای سیاست های مناسب با تقاضای بازار و تنوع بخشیدن به خدمات خود، سهم بیشتری از تقاضای بازار را به خود اختصاص دهند.تفاوت در هزینه‌های سوئیچینگ بین بانک‌های دولتی و بانک‌های خصوصی یکی از سوالات عمده برای ساختار بازار در صنعت بانکداری ایران می‌باشد، زیرا می‌تواند قدرت بازاری بانک‌ها در کشور را توضیح دهد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی هزینه‌های سوئیچینگ و قدرت بازاری در صنعت بانکداری ایران (کد پروژه 1332)

4.1 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
120 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
0.56 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23