چکیده پروژه : پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 1336)

در این پایان نامه به چگونگی ساخت سیستمی برای کنترل و نمونه گیری از فاز با استفاده از تریستور توسط میکروکنترلر با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ می پردازیم بدین صورت که اوپراتور با تغییر پتانسیومتر از 0 تا 10 ولت به صورت آنالوگ خروجی به صورت پالس بوده که برای کنترل کوره، کنترل دور موتور سه فاز و... استفاده می شود.در این پروژه به دلیل کاهش هزینه ساخت از دید انبوه سازی و نیز ایجاد تحول در پروژه های پیش رو و همچنین تشویق دانشجویان دیگر، از میکروکنترلر Atmega 8 استفاده شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 1336)

پیشرفت های صنعتی سبب استفاده از انواع انرژی ها و در رأس آنها استفاده از انرژی الکتریکی شده است؛ انرژی الکتریکی به دلیل تنوع در روش های تولید، قابلیت انتقال وکنترل، سهولت در تبدیل به انرژی های دیگر، عدم آلودگی محیط زیست و … بیش از انواع دیگر انرژی مورد توجه قرار گرفته است.تأمین انرژی مورد نیاز مصرف کنندگان به طور مداوم و با کیفیت مطلوب یکی از مهم ترین اهداف شبکه برق رسانی است. افزایش مصرف انرژی الکتریکی و توسعه هماهنگ شبکه انتقال و توزیع باعث می گردد که واحدهای تولیدی بزرگ و جدید در شبکه ایجاد شده و همزمان با پست های انتقال و توزیع و ارتباطات الکتریکی ما بین آنها در شبکه افزوده شود، به سادگی روشن است که بر اثر عوامل فوق الذکر میزان جریان اتصال کوتاه در پست ها افزایش خواهد یافت و همچنین مهم ترین خطری که شبکه قدرت همواره با آن مواجه می باشد وقوع پدیده اتصال کوتاه است که در ادامه به اختصار تشریح خواهد شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه طراحی برد کنترلی تریستوری با ورودی 0 تا 10 ولت آنالوگ (کد پروژه 1336)

4.2 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.56 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23