چکیده پروژه : پروژه اثر بخشي درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه (کد پروژه 1338)

هدف از انجام این تحقیق بررسی اثر بخشي درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه در سال 1397 بود. اين تحقیق از نوع پژوهش های نیمه تجربی (طرح پيش آزمون و پس آزمون با گروه كنترل) بود. كه جامعه آماری این پژوهش شامل کلیه کلیه والدین(مادر) دارای فرزند بیش فعال شهر شیروان بود ، نمونه این تحقیق شامل 40 نفر از مادران بود. این نمونه به صورت نمونه گیری در دسترس و داوطلبانه از بین مادران دارای فرزند بیش فعال انتخاب و به صورت کاملا تصادفی به دو گروه آزمایش (20 نفر) و کنترل (20 نفر) تقسیم شدند. برای جمع‌آوري اطلاعات از دو پرسشنامه کیفیت زندگی 36 سوالی و پرسشنامه اضطراب اجتماعی کانور و همکاران(2000) استفاده شد. داده ها بر اساس روش تحليل کوواریانس چند متغیره و تک متغیره تحليل شدند. نتايج تحقیق نشان داد كه درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه (05/0P<) مؤثر بوده استباتوجه به این که نتایج تحقیق نشان داد درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه موثر است، لذا وزارت خانه آموزش و پرورش برای کمک به این دانش آموزان و همچنین ایجاد آرامش از مشاوران توانمند و مسلط بر روش های آموزشی و درمان غیر دارویی کمک بگیرد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه اثر بخشي درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه (کد پروژه 1338)

نارسایی توجه/ بیش فعالی یکی از اختلالات عصبی بسیار شایع تکامل دوران کودکی است. شیوع نقص توجه /بیش فعالی 5٫3 ٪ برآورد شده است. بارکلی از جمله ویژگیهای نارسایی توجه/ بیش فعالی را بی-توجهی، بیش فعالی و تکانشگری می داند که در عملکرد و تعاملات اجتماعی اختلال ایجاد می کند. ابتلا به این اختلال تأثیر منفی زیادی بر عملکرد کودک و خانوادهی وی می گذارد. وجود کودک دارای ناتوانی بر کارکردهای روانی و اجتماعی اعضای خانواده تأثیر می گذارد. مطالعات پیشین نشان داده است که داشتنکودک ناتوان به طور معناداری بر وضعیت روانشناختی والدین تأثیر گذاشته و باعث ایجاد استرس در خانواده می شود. مادران با توجه به ساختار شخصیتی خود، بیشتر احساس مسئولیت یا گاهی احساس گناه می کنند و در مقایسه با مادران کودکان بهنجار، وظایف مراقبتی بیشتری بر عهده دارند و استرس بیشتری را در زندگی تجربه می کنند بنابراین این شرایط موجب گوشه گیری و عدم علاقه به برقراری رابطه با محیط و کاهش حرمت خود و احساس خود کم بینی و بیارزشی در مادر می شود که پیامد آن حرمت خودِ پایین، خودپنداشتِ منفی و بروزافسردگی در مادران و به خطرافتادن سلامت روانی مادر است. وجود کودک، برای مادران که در مقایسه با بقیه بیشتر با کودک سروکار دارند، منبع استرس است و بر سلامت روانی و سازشیافتگی آنها نیز تأثیر گذار است. این عامل در ادامه باعث سطوح بالای اضطراب، تنش، انزوا و بلاتکلیفی خواهد شد. پژوهش هایی که به بررسی رابطهی استرس و سلامت روان در میان مادران کودکان با ناتوانی پرداخته اند، میزان بالایی از استرس و آشفتگی های روانشناختی از قبیل اضطراب و افسردگی را در مادران این کودکان در مقایسه با مادران کودکان عادی گزارش داده اند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه اثر بخشي درمان تعهد و پذيرش بر هراس اجتماعي و کيفيت زندگي والدين کودکان مبتلا به بيش فعالي همراه با کمبود توجه (کد پروژه 1338)

4.2 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
103 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
0.43 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23