چکیده پروژه : کاربرد نانو ذره های ZnO در صنایع بتن و آسفالت (کد پروژه 134)

در این پژوهش، ما در مورد نانوتکنولوژی و کاربردها و تاثیراتش در صنایع بتن و آسفالت بحث کردیم. تاثیر نانوذره های SiO2 بر خواص مکانیکی (تراکم ، مقاومت کششی و خمشی) و خواص فیزیکی (نفوذپذیری آب، کارایی و زمان سفت شدن) بتن ها مورد بررسی و تحقیق قرار گرفت. به این نتیجه رسیدیم که نانوذره های SiO2 می توانند خواص پرکنندگی را بهبود بخشند و واکنش پذیری بالای پوزولانی آن ها باعث تشکیل بیشتر ژل C-S-H شود هنگامی که در محلول آهکی عمل آوری شود. همچنین، مقاومت خمشی بتن های خود تراکم با مقادیر مختلف نانوذره های ZnO مورد بررسی قرار گرفت. نانوذره های ZnO با اندازه ذره های متوسط 15 نانومتر بطور جزیی به بتن خود متراکم اضافه شدند و مقاومت خمشی بتن ها اندازه گیری شد. نتایج نشان داد که نانوذره های ZnO قادرند مقاومت خمشی بتن های خودمتراکم را بهبود بخشند و اثر سوپر نرم کننده پلی کربوکسیلات را بر روی مقاومت خمشی را ترمیم کند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کاربرد نانو ذره های ZnO در صنایع بتن و آسفالت (کد پروژه 134)

با گسترش روز افزون جمعیت و افزایش میزان ساخت وساز و همچنین به دلیل محدود بودن منابع و مصالح مصرفی تقاضا برای استفاده از مصالح جدید در صنعت ساختمان افزایش پیدا کرده است. تلاش در جهت پیدا کردن راه حل هایی برای اصلاح کیفیت، افزایش کارایی مصالح و کاهش مصرف ماده خام و انرژی، موجب استفاده از فناوری های نوین در این صنعت شده است. یکی از بزرگ ترین فناوری های نوین در قرن حاضر نانو تکنولوژی است که استفاده از آن در راستای بر طرف کردن نیاز های صنعت ساختمان ،می تواند راهگشا باشد. از مزایای استفاده از این فناوری می توان به افزایش کیفیت مصالح، صرفه جویی در مصرف انرژی و به تبع آن صرفه جویی اقتصادی اشاره کرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کاربرد نانو ذره های ZnO در صنایع بتن و آسفالت (کد پروژه 134)

4.3 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
100 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
4.93 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ژيلا ترابي زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
51 total
5 12 
4 18 
3 21 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23