پروژه بررسی تهویه مطبوع خورشیدی (کد پروژه 1343)

تاریخ ثبت :
17 آذر 1397
ثبت کننده :
4.0
امتیاز
10,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه بررسی تهویه مطبوع خورشیدی (کد پروژه 1343)

مصرف روز افزون منابع محدود سوختهای فسیلی و تاثیر مخرب آنها بر محیط زیست،توجه جهانیان را به استفاده ازانرژی های تجدید پذیر معطوف ساخته است.در 100 سال اخیر،افزایش مصرف سوخت های فسیلی باعث افزایش غلظت اتمسفری دی اکسید کربن تا 30 % شده است. همگان به خوبی می دانندکه ذخیره سوختهای فسیلی در دنیادر آینده نه چندان دور، سریعا کاهش یافته وبه اتمام می رسد.وعلاوه برآن اثرات این سوختها براکوسیستم،آب وهوا و سلامتی موجودات زنده بخصوص انسان به ویژه از طریق تولید گازهای گلخانه ای وپدید ه گرم شدن زمین،باران های اسیدی و سایر پدیده های زیست محیطی باعث شده است که توجه جهانیان به استفاده از انواع دیگری از سوخت جلب شود.در دسترس بودن انرژی ارزان و فراوان با حداقل مخاطرات زیست محیطی و اکولوژیکی مرتبط باتو لیدواستفاده ازآن،یکی از مهمترین عوامل در بهینه سازی کیفیت زندگی مردم در کشورهای در حال توسعه می باشد. یکی از سوخت هایی که به زودی در دنیا رتبه اول مصرف و استفاده را به خود اختصاص خواهد داد انرژی خورشیدی می باشد.مشکل اساسی در تبدیل و استفاده، از این امر ناشی می شود که هنوز مجبور نشده ایم آنرا در مقیاس های کلان به شکل قابل استفاده برای خود تبدیل کنیم چرا که به سادگی با حفاری زمین منابع انرژی را استخراج کرده و به مصرف می رسانیم.اما امروزه بسیاری کشورها بخشی از انرژی مورد نیاز خودرا با استفاده از سلولهای خورشیدی تامین می نمایندودر این رابطه به پیشرفتهای فراوانی نائل شده اند.در این کشورها توسعه تکنولوژی انرژی خورشیدی نقش مهمی در برآورده ساختن نیاز های انرژی این کشورها داشته است.اما،افزایش کارآیی انرژی در تجهیزات و فرآیندهای انرژی بر در ساختمانهامی تواند با اجرای اقدامات گوناگون صورت پذیرد که هزینه هر اقدام و همچنین مبزان تاثیر گذاری آنها با هم متفاوت خواهد بود.با توجه به اینکه انجام اقدامات مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی معمولا با محدودیت منابع مالی روبرو می باشد،مطالعه مجموعه اقدامات امکان پذیر و اولویت گذاری فنی اقتصادی آنها از اهمیت برخوردار می باشد. سیستمهای تهویه مطبوع خورشیدی دارای مزایای بسیاری در صرفه جویی مصرف سوخت ساختمان و حفظ محیط زیست می باشند.ولی این سیستم ها دارای ویژگیهای فنی و اقتصادی خاص خود می باشند که گسترش آنها را با مشکلاتی روبرو کرده است.در این نوشتار،ضمن بررسی اجمالی انرژی خورشیدی،اصول پایه تکنولوژی خورشیدی وانواع کاربردهای آن در تولید انرژی الکتریکی،حرارتی، سرمایی وشرایط استفاده از این نوع انرژی در مقیاس های خانگی و صنعتی، به بررسی و ارزیابی اقدامات بهینه سازی مصرف انرژی در فرآیند تهویه مطبوع ساختمانها بخصوص مزایا ومعایب سیستمهای چیلر جذبی خورشیدی ودسیکنت،پرداخته می شود.در این بررسی ویژگیهای آنها از جمله دمای کارکردونوع کلکتور موردنیاز و شرایط کاربردآنها نیز مد نظر واقع می شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بررسی تهویه مطبوع خورشیدی (کد پروژه 1343)

تامین گرمایش و سرمایش ساختمان ها توسط انرژی خورشیدی امکان پذیر است ولی اینکه بتوان با کمک خورشید هوای منزل را تمیز و مطبوع کرد واقعا جالب است . با توجه به سیستم های تبرید و تهویه امروزی که عموما با انرژی مستقیم برق کار می کنند ، ضرورت یک انرژی ارزان و در دسترس دلخواه هر فردی است . سیستم های تهویه مطبوع خورشيدي داراي مزاياي بسياري در صرفه جويي مصرف سوخت ساختمان و حفظ محيط زيست مي باشند ولي اين سيستم ها داراي ويژگي هاي فني و اقتصادي خاص خود مي باشند كه گسترش آنها را با مشكلاتي روبرو كرده است. با بررسي سیستم های تهویه مطبوع مي توان به اين نتيجه رسيد كه دو سيستم چيلر جذبي خورشيدي و سيستم دسيكنت جامد داراي قابليت هاي تجاري بيشتري از سيستم هاي ديگر مي باشند و در حال حاضر بكارگيري چيلرهاي جذبي خورشيدي برای به کار گیری انرژی خورشیدی در ساختمان با توجه به امكانات ساخت داخل كشور از نظر فني مسير است. با بررسي اين سيستم در سطح كلان اقتصاد كشور و در نظر گرفتن هزينه يارانه هاي پرداختي دولت براي قيمت هاي انرژي و هزينه هاي زيست محيطي سيستم هاي تهويه مطبوع رايج مي توان به اين نتيجه رسيد كه استفاده از چيلرهاي جذبي خورشيدي به سود كشور است و موجب صرفه جویی مصرف انرژی می شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بررسی تهویه مطبوع خورشیدی (کد پروژه 1343)

4.0 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.06 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23