پروژه تولید شیر فراسودمند، غنی شده با فلوراید (کد پروژه 1345)

تاریخ ثبت :
17 آذر 1397
ثبت کننده :
4.1
امتیاز
20,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه تولید شیر فراسودمند، غنی شده با فلوراید (کد پروژه 1345)

مطالعه حاضر با هدف غنی نمودن شیرهای کم‌ چرب به وسیله فلوراید انجام گرفته است.با افزودن فلوراید به صورت پودری شکل قبل از پاستوریزاسیون به شیر غلظت فلوئور اضافه شده به شیر باگذشت زمان نگهداری به حدود 0 پی پی ام می رسد ولی میزان فلوئور طبیعی شیر طی مدت زمان نگهداری ثابت باقی می ماند. با توجه به اینکه غلظت فلوراید افزوده در شیر خام با افزایش زمان نگهداری شیر کاهش می یابد، میتوان با افزایش میزان عنصر فلوئور در شیر، غلظت فلوراید شیر را در ارتباط با تامین نیاز مصرف کنندگان به این عنصر به ویژه کودکان افزایش داد به طوری که با افزایش زمان نگهداری میزان آن به کمتر از حد مورد نظر کاهش نیابد. 

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه تولید شیر فراسودمند، غنی شده با فلوراید (کد پروژه 1345)

افزایش جمعیت از یک سو و تامین مواد غذایی جوامع از سوی دیگر موجب گشته تا جهت رفع نیازهای تغذیه ای تلاش مستمر صورت گیرد. در این میان شیر و فراورده های آن با تامین انرژی، چربی، پروتئین و مواد معدنی نقش مهمی در رژیم غذایی انسان داشته و در اکثر کشورهای جهان، صنعت شیر به عنوان یکی از مهمترین بخش های صنایع غذایی محسوب می شود. شیر، تغذیه‌ای جهانی برای نوزادان در حال رشد محسوب می‌شود. امروزه یکی از مشکلات و دغدغه‌های جامعه دندان پزشکان میزان واقعی فلوراید در غذاهای مصرفی نوزادان از جمله شیرهای تجاری و شیر خشک می‌باشد. در نوزادان دریافت عمده فلوراید از رژیم غذایی از شیر مادر، شیر گاو و شیر خشک می‌باشد. در طی سال‌های گذشته در شیوه تغذیه کودکان تغییراتی پدید آمده است به‌طوری که بیشتر نوزادان قبل از رسیدن به سن یک ماهگی از شیر گرفته و به روش مصنوعی تغذیه می‌کنند. بنابراین میزان غلظت فلوراید در شیر گاو و شیر خشک نقش اساسی در میزان غلظت فلوراید بدن نوزاد دارد. دریافت مقادیر بالای فلوراید هنگامی که دندان در حال رشد است می‌تواند سبب بروز تغییرات ساختاری در مینای دندان، به نام عارضه فلوئوروزیس شود.بنابراین در کشور ما هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد میزان مصرف شیر در کودکان در دسترس نیست. این امر باعث می‌شود تا نتوان ارزیابی دقیقی از سهم آن‌ها در میزان دریافتی کل فلوراید روزانه ارائه داد. توجه ویژه ما به نوزادان بالای 11 ماه است، زیرا این زمان مصادف با آغاز رشد تاج دندان‌های دائمی است. حتی در مورد انواع شیر که فلوراید آن‌ها از دوز آستانه فلوئورزیس فراتر نمی‌رود هم خطر پیشرفت فلوئورزیس وجود دارد، زیرا کودکان در این سن با موارد دیگری غیر از شیر هم تغذیه‌ می‌شوند، همچون غذای کمکی، شیر خشک و نیز آب، فلوراید غذاهای کمکی به ندرت احتمال دارد فراتر از 02/0 میلی‌‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه تولید شیر فراسودمند، غنی شده با فلوراید (کد پروژه 1345)

4.1 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.16 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23