پروژه پیاده سازی سیستم فرمان خودرو (کد پروژه 1348)

تاریخ ثبت :
17 آذر 1397
ثبت کننده :
4.0
امتیاز
40,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه پیاده سازی سیستم فرمان خودرو (کد پروژه 1348)

دراغلب ماشینها و دستگاههای صنعتی رفتاروحرکات هماهنگ وهدف دار مجموعه اجزاءواعضاء، سیستمی دینامیکی را ایجاد می کند. که مهندس طراح دراولین گام گریزی به جزء تجزیه و تحلیل حرکتها و نیروها درآن را ندارد.از طریق این مرحله است که نهایتاٌ به فازهای بهینه سازی و طراحی استانداردسازی...دسترسی می یابد. در تحلیل سیستمهای دینامیکی اعتبار نتا یج بستگی مستقیم به میزان بالا بودن دقت و پرهیزاز فرضیات ساده کننده درمدل سازی دارد. دستیابی به نتایجی معتبر و اطمینان از محصولات مربوط به آن به جزءاز طریق به کار گیری نرم افزارهای صنعتی پیشرفته، بسیارسخت و پرهزینه و چه بسا در شرایط رقابت جهانی صنعت غیر ممکن است . یکی از این نرم افزارهای پر استفاده در صنعت که در شبیه سازی سیستم های دینامیکی بکار می رود، نرم افزارADAMSمی باشد که در این پروژه ابتدا شرح مختصری از آن داه می شودو سپس بخش های مختلف نرم افزار به طور مختصر معرفی می شودو پس از آن بخش ADAMS/ CAR به طور کامل شرح داده می شود ،که شامل طراحی و ساخت سیستم فرمان خودروی پرایدو سپس تست آن مطابق با شرایط تستهای استانداردمی باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه پیاده سازی سیستم فرمان خودرو (کد پروژه 1348)

سيستم فرمان انواع گوناگونى دارد از جمله سيستم فرمان مکانيکى(دنده شانه اى و پينيون)، هيدروليکى والکتريکى معمول ترين آنها سيستم مکانيکى يا دنده شانه اى و پينيون است. پينيون حرکت دورانى دارد و دنده شانه اى حرکت خطى انجام مى دهد. در اين حال پينيون حرکت دورانى غربيلک فرمان را به دنده شانه اى منتقل مى کند و دنده شانه اى نيز حرکت خطى را از طريق مفصل ها به چرخ هاى خودرو انتقال مى دهد. براى تسهيل در چرخش فرمان و به طبع آن کاهش خستگى راننده و همچنين افزايش ايمنى، سيستم هيدروليکى ابداع شده است. براى ايجاد فرمان هيدروليکى معمولاً اجزاى زير به قسمت مکانيکى فرمان اضافه مى شوند:پمپ هيدروليک با مخزن روغن و چرخ تسمه، شيرهاى کنترل، لوله هاى رابط، سيلندر و تسمه.سيستم هيدروليکى فرمان براى ايفاى نقش خود از موتور خودرو استفاده مى کند بنابراين از بازده آن اندکى مى کاهد همچنين مصرف انرژى بيشتر را در پى دارد. علاوه بر آن، سيستم هيدروليک به صورت مرکز آزاد عمل مى کند يعنى حتى وقتى خودرو به صورت مستقيم در حال حرکت است و هيچ انحرافى ندارد باز هم به عملکرد خود ادامه مى دهد. اين موارد سازندگان فرمان خودرو را بر آن داشت تا به دنبال سيستم هاى بهتر و مفيدترى بگردند و آنها را جايگزين سيستم هيدروليکى کنند يا سيستم هيدروليکى را بهبود بخشند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه پیاده سازی سیستم فرمان خودرو (کد پروژه 1348)

4.0 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23