چکیده پروژه : معرفی امواج فراصوت و کاربرد آن در صنایع غذایی (کد پروژه 135)

فراصوت يكى از فناورى¬هاى رو به رشد است كه كاربرد آن در صنايع مختلف از جمله صنايع غذايى، چه براى آناليز غير¬تخريبى و چه براى اهداف فرآيندى روز به روز در حال گسترش است. محدوده¬هاى صوتى مورد استفاده در اين زمينه معمولا به دو دسته امواج داراى بسامد بالا و انرژى پايين و امواج داراى بسامد پايين و انرژى بالا تقسيم مى¬شوند. دسته اول به عنوان يك روش آناليز غيرتخريبى براى اطمينان از كيفيت و كنترل فرآيند به كار مى¬رود. اما دسته دوم كه فراصوت قدرت ناميده مى¬شود يك فناورى نوظهور است كه از آن در فرآيندها و انجام واكنش¬ها، از جمله فرآورى مواد غذايى استفاده مى¬شود. فراصوت قدرت داراى پتانسيل بالايى براى گسترش در بخش¬هاى مختلف صنايع غذايى مانند تبلور، هواگيرى، آب گيرى، استخراج، انجماد، همگن سازى، استريل¬كردن و غيره است. روش استفاده از فراصوت روشى ساده، نسبتا كم هزينه، ايمن، كارا و داراى قابليت استفاده صنعتى است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : معرفی امواج فراصوت و کاربرد آن در صنایع غذایی (کد پروژه 135)

امروزه روش¬هاي فرآيند و نگهداري غيرسنتي به دليل بهبود جنبه¬هاي تغذيه¬اي و حسي، سادگي استفاده، عدم¬نياز به افزودني هاي سنتزي، مصرف انرژي پايين و ايمني زيست¬محيطي به سرعت در حال گسترش مي باشند. به علاوه، تقاضاي مصرف¬كننده براي غذاي تازه¬تر، طبيعي¬تر و سالم¬تر كه ايمني بالاتري را فراهم كند سبب افزايش علاقه به استفاده از روش¬هاي غيرحرارتي در فرآوري مواد غذايي شده است. در همين راستا، استفاده از امواج فراصوت درفرآوري مواد غذايي مورد توجه قرار گرفته است. فراصوت يكى از فناورى¬هاى روبه رشد است كه كاربرد آن در صنايع مختلف از جمله صنايع غذايى، چه براى آناليز غير تخريبى و چه براى اهداف فرآيندى روز به روز در حال گسترش است. محدوده¬هاى صوتى مورد استفاده در اين زمينه معمولا به دو دسته امواج داراى بسامد بالا و انرژى پايين و امواج داراى بسامد پايين و انرژى بالا تقسيم مى¬شوند. دسته اول به عنوان يك روش آناليز غيرتخريبى براى اطمينان از كيفيت و كنترل فرآيند به كار مى¬رود. اما دسته دوم كه فراصوت قدرت ناميده مى¬شود يك فناورى نوظهور است كه از آن در فرآيندها و انجام واكنش ها، از جمله فرآورى مواد¬غذايى استفاده مى¬شود. فراصوت قدرت داراى پتانسيل بالايى براى گسترش در بخش¬هاى مختلف صنايع غذايى مانند تبلور، هواگيرى، آب¬گيرى، استخراج، انجماد، همگن¬سازى، استريل¬كردن و غيره است. در ضمن از جمله مزاياى عمده¬ي استفاده از امواج فراصوت در فرآورى مواد غذايى مي¬توان به بهبود كيفيت محصول، عدم استفاده از حرارت، افزايش راندمان، كاهش انرژي مصرفي، كارايي بالا، قابليت استفاده صنعتي، نصب راحت، هزينه انرژي كم¬تر، هزينه نگهداري پايين و عملكرد ساده اشاره نمود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: معرفی امواج فراصوت و کاربرد آن در صنایع غذایی (کد پروژه 135)

4.4 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.71 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
روح الله عبدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
52 total
5 12 
4 17 
3 23 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23