چکیده پروژه : پروژه مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری یک تکلیف ردیابی (کد پروژه 1388)

علم تمرین و آماده سازی ورزشکاران از علوم متنوع و مختلفی بهره می گیرد و مربی گری بر اساس اصول علمی در چند سال گذشته مقبولیّت فزآینده ای را کسب کرده است. کاربرد اصول و یافته های روان شناسی برای بهبود و توسعۀ اجرای مهارت های ورزشی مورد تأکید بسیار زیادی قرار گرفته است (سهرابی، 1383). پژوهش حاضر که به مقایسۀ اثر تصویرسازی کانون توجّه بیرونی و درونی بر اجرا و یادگیری يك تکلیف ردیابی می پردازد، از لحاظ علمی و کاربردی حائز اهمّیت می باشد، و با توجّه به این که هم توجّه و هم تصویرسازی ذهنی به عنوان دو عامل مهم در بهبود اجرا و یادگیری محسوب می شوند، و هم چنین به دلیل این که، تمرینات ذهنی دارای ویژگی های بارزی از جمله، بی خطر بودن، بی هزینه بودن، عدم نیاز به تجهیزات و مربی، عدم بروز خستگی و غیره دارد، بنابراین با توصیه به ورزشکاران به استفاده از تمرینات ذهنی، می توان در هزینه ها، تسهیلات، نیروی انسانی و غیره صرفه-جویی نمود. در نتیجه، این شیوه تمرینی جهت یادگیری سریع مهارت های جدید، افزایش اعتماد به-نفس و کنترل اضطراب و استرس بسیار اهمّیت دارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری یک تکلیف ردیابی (کد پروژه 1388)

امروزه ورزش بخشی از زندگی مردم است. رقابت شدید برای بالارفتن از سکوهای افتخار و کسب مدال های رنگارنگ مسابقات جهانی و المپیک و بهره گیری از اثرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این افتخارات موجب شده است که دولت ها و جوامع به طور گسترده ای برای تربیت و آماده سازی قهرمانان سرمایه گذاری کنند. همراه با افزایش توجّه به ورزش قهرمانی، علوم ورزشی نیز به کمک ورزشکاران آمده تا راه های بهبود اجرا و ربودن گوی سبقت از دیگران را برای آن ها هموارتر کند. یکی از زمینه های علوم ورزشی که در سال های اخیر موجب ارتقای کیفیّت اجرای ورزشکاران و ثبت رکوردهای بهتر و برتری آن ها در رقابت هاي ورزشي شده است، علم روان شناسی است. روان شناسی ورزش از یافته های روان شناسی برای مطالعۀ رفتار حرکتی استفاده می کند و به یادگیری و اجراي حرکتی و اجرا توجّه دارد و عوامل روان شناختی مؤثر بر یادگیری و اجراي مهارت های حرکتی را بررسی می کند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه مقایسۀ اثر تصویرسازی توجه درونی و بیرونی بر اجرا و یادگیری یک تکلیف ردیابی (کد پروژه 1388)

4.2 از 5 ( 0 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.01 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
superAdmin مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
0.0
0 total
5 0 
4 0 
3 0 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23