چکیده پروژه : بررسی اثر افزودنی های اکسیژن دار بر خواص فیزیکی شیمیایی سوخت دیزل و کاهش نشر آلاینده ها از موتور دیزل (کد پروژه 143)

در مجموعه پیش رو سه سر فصل اساسی و مهم مورد بررسی قرار گرفته شده است. بخش اول مقدمه و معرفی و آشنایی با موتورهای احتراق داخلی و طرز کارکرد آن هاست. در این رابطه اصول چرخه های ترمودینامیکی اتو و دیزل، مشخصات فنی موتور های دیزلی و ویژگی های سوخت مناسب برای موتورهای احتراق داخلی بررسی شده است. بخش دوم این مجموعه اختصاص به بررسی خواص فیزیکی شیمیایی سوخت موتورهای احتراق داخلی دارد، که در این رابطه به تعریف و تبیین خواص مهم از جمله چگالی، گرانروی، مشخصات سرمایی، کشش سطحی، فشار بخار و مشخصات گرمایی پرداخته و روش های تعیین آن ها برای برش های نفتی، هیدروکربن های خالص و مخلوط برش ها و هیدروکربن ها شرح داده می شود. بخش سوم مربوط به روش های کاهش نشر آلاینده ها می باشد. در این رابطه با استفاده از مطالعات انجام شده روی مواد افزودنی به سوخت، اثر مواد افزودنی اکسیژن دار و نیتروژن دار وپایه فلزی بر روی خواص سوخت بررسی شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی اثر افزودنی های اکسیژن دار بر خواص فیزیکی شیمیایی سوخت دیزل و کاهش نشر آلاینده ها از موتور دیزل (کد پروژه 143)

متعاقب بحران هاي انرژي و زيست محيطي به وجود آمده در ارتباط با آلودگي خودروها، بيشتر كشورهاي دنيا بويژه در اروپا و امريكا، با هدف وضع قوانين سختگيرانه مصرف سوخت و كاهش آلودگي هوا خودروسازان را در زمينه طراحي موتور هاي مناسب مجبور به تكاپو كرده اند. اين تلاش ها در مسيرهاي زير پررنگ بوده است: الف- بهينه سازي موتورهاي فعلي از لحاظ سوخت ب- استفاده از سوخت هاي جايگزين )هيدروژن، گاز طبيعي، الكل ) پ- ارتقاي موتورهايي كه مورد استقبال كمي قرار گرفته اند)موتورهاي ديزل( موتورهاي ديزلي و بنزيني عمده ترين انواع موتورهاي درونسوز بوده و در سطحي وسيع مورد استفاده قرار مي گيرند. امروزه موتورهاي ديزل كه از آنها به عنوان خودروهاي سبز ياد می شود، پيشرفت فراواني كرده اند. به طوري كه اين نوع خودروها افزون بر 50 درصد از خودروهاي اروپا را دربرمي گيرند. ردلف ديزل ايده موتور هاي ديزل را توسعه داد و در سال 1892 حق ثبت اختراع آلمان را بدست آورد هدف او بوجود آوردن موتوري با بازده بالا بود. موتور هاي بنزيني در سال 1876 اختراع شد، كه خصوصاً در آن موقع بازده بالايي نداشتند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی اثر افزودنی های اکسیژن دار بر خواص فیزیکی شیمیایی سوخت دیزل و کاهش نشر آلاینده ها از موتور دیزل (کد پروژه 143)

4.4 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
23.65 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عذرا سلطاني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
43 total
5 16 
4 17 
3 10 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23