نرم افزارهای کاربردی در مهندسی شیمی (کد پروژه 149)

تاریخ ثبت :
28 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : نرم افزارهای کاربردی در مهندسی شیمی (کد پروژه 149)

دنياي امروز دنياي پيشرفت بوده و مهمترين تكنولوژي كه اين پيشرفت را تسريع بخشيده ظهور كامپيوتر در عرصه علم بود و امروزه اين تكنولوژي در همه زمينه‌ها،از زمينه‌هاي اجتماعي و اقتصادي گرفته تا عرصه‌هاي ديگر كاربرد فراوان داشته و تأثير محسوسي بر رشد جامعه دارد و به فراخر اين كاربرد وسيع، يكي از زمينه‌هايي كه اين تكنولوژي باعث تسريع فعاليت‌هاي آن شده، علوم مهندسي به ويژه مهندسي شيمي استفاده از آن براي زبان‌هاي برنامه‌نويسي (از قبيلC++ و Matlab و…) و كاركردن با نرم‌افزارهاي تخصصي هر رشته (از قبيل aspen , Hysys براي مهندسي شيمي) مي‌باشد. دلیل استفاده از نرم افزار اين است كه مهمترين هدف يك مهندس به اين منوال مي‌باشد كه همواره او بايد آسان‌ترين راه و به صرفه‌ترين راه را براي رسيدن به خروجي موردنظر انتخاب كند. (البته بايد به اين نكته اشاره كرد كه همواره آسان‌ترين راه، به صرفه‌ترين راه نخواهد بود. و در اين حالت يك مهندس شيمي بايد قادر به تشخيص بهينه‌ترين راه بشود.) و اين هدف حاصل نمي‌شود مگر با انجام آزمايش‌هاي مختلف و محاسبات پيچيده و از آنجا كه انجام آزمايش و محاسبات وقت‌گير و هزينه‌بر مي‌باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : نرم افزارهای کاربردی در مهندسی شیمی (کد پروژه 149)

با رشد مباني كامپيوتر و انفورماتيك، استفاده از نرم افزارها در علوم مختلف اهميت بسزايي پيدا كرده است . نقش كامپيوتر در علوم مهندسي كاملا مشهود بوده و فراگيري اين علوم بدون استفاده از اين ابزار بسيار دشوار بنظر مي رسد. در اين ميان مهندسي شيمي نيز از اين قاعده مثتثني نبوده و با توجه به حجم بالاي محاسبات در اين رشته و دشواري و وقت گير بودن آنها، آشنايي دانشجويان و متخصصان اين زمينه با كامپيوتر و نرم افزارهاي مرتبط ضروري مي نمايد . درسال هاي اخير نرم افزارهاي عددي بطور گسترده اي براي حل مسايل آموزشي در مهندسي شيمي (كنترل فرايند،سينتيك و طرح راكتورهاي شيميايي، تر موديناميك و( …. بكار گرفته مي شود . اما متاسفانه در برخي از مسايل ديگراستفاده از اين ابزار بسيار كمرنگ است ، كه دو علت مي توان براي آن بيان كرد . اول آنكه برخي از مثال ها و مسايل موجود در بسياري از كتابهاي مرجع دروس، مربوط به دوره قبل از گسترش كامپيوتر و نرم افزارهاي عددي است. لذا هم با استفاده از كامپيوتر و هم بدون آن قابل حل اند. اين مسايل دانشجويان را به استفاده از كامپيوتر تشويق نمي كنند . دوم آنكه، برخي از بخشهاي مهندسي شيمي نرم افزار عددي را براي آموزش انتخاب مي كنند كه ممكن است در يك ترم خاص متناسب با معلومات دانشجويان نبوده و يك دانشجوي مبتدي در استفاده از آن دشوار ي هايي در پيش روي خود احساس كرده، حل مسائل بدون استفاده از كامپيوتر را انتخاب كند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: نرم افزارهای کاربردی در مهندسی شیمی (کد پروژه 149)

4.8 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.87 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حمدالله جواهريان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.7
49 total
5 10 
4 16 
3 23 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23