چکیده پروژه : امکان سنجی استفاده از لوله های گرمایی در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس (کد پروژه 150)

با توجه به نیاز کشورمان به انرژی ، گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک و در دسترس سالها است که مورد توجه قرار گرفته است . به همین منظور برای تامین این سوخت ، پالایشگاه های گاز متعددی در نقاط مختلف کشور از جمله پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس تاسیس شده است . با توجه به اینکه اتلاف حرارت در برخی از تاسیسات فرآیندی پالایشگاه ها ، امری اجتناب ناپذیر است ، باید از این حرارت اتلافی به بهترین نحوه ممکن استفاده و یا به نوعی آن را بازیابی کرد . لوله‌گرمايي ، يكي از فناوريهاي نسبتا جديد جهت انتقال حرارت است كه در صنايع مختلف كاربردهاي زيادي پیدا نموده است . يكي از كاربردهاي مهم اين تکنولوژی بازيابی حرارت اتلافی مي‌باشد كه با توجه به بحران انرژي و آلودگي ناشی از اتلاف حرارت به محيط زيست ، استفاده از آن در سالهاي اخير از اهميت ویژه ای برخوردار گردیده است . با توجه به گستره کاربرد لوله‌هاي گرمايي در واحدهای صنعتي و تجاري جهان ، ساخت و استفاده از آنها به پيشرفتهاي قابل توجهي دست يافته است . در این پایان نامه سعی برا آن است تا ضمن معرفی و آشنایی با این وسیله انتقال گرما ، به تجزیه و تحلیل امکان سنجی استفاه از لوله گرمایی برای بازیابی حرارت اتلافی در یکی از واحدهای پالایشگاهی گاز کشور پرداخته شود . بدین منظور پس از معرفی و آشنایی با فرایند سه واحد اصلی تصفیه ی گاز ، بازیافت گوگرد و تقطیر میعانات گازی پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس به طور علمی به امکان سنجی کاربرد و استفاده از لوله گرمایی در بخش های مختلف واحدهای مذکور پرداخته می شود . در انتها متذکر می گردد نتایج حاصله صرفا قابل استفاده برای واحدهای نامبرده در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس می باشد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : امکان سنجی استفاده از لوله های گرمایی در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس (کد پروژه 150)

بر اساس آخرین گزارش رسمی شرکت ملی نفت ایران در آخرین گزارش رسمی خود حجم ذخایر گاز طبیعی و متعارف ایران را بیش از 33.7 تیریلون متر مکعب و حجم ذخایر نفت خام متعارف و قابل برداشت کشور را حدود 157 میلیارد بشکه اعلام کرد . شرکت ملی نفت هم اواسط سال جاری ، اعلام کرده بود : ایران از حیث اکتشافات جدید نفت و گاز به ویژه در سال گذشته میلادی به رتبه اول جهان دست یافته است ، بر اساس گزارش رسمی اوپک ، جایگاه نفتی ایران از چهارم به سوم جهان پس از کشورهای و نزوئلا و عربستان ارتقا یافته است . معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش ذخایر گاز ایران به 34 تریلیون مترمکعب از کشف بیش از 110 میلیارد بشکه نفت خبر داد و گفت : ایران تا 100 سال آینده نفت برای تولید و صادرات در اختیار دارد . محسن خجسته درباره آخرین وضعیت کشف ذخایر جدید نفت و گاز طبیعی در ایران ، گفت : در حال حاضر حجم ذخایر هیدروکربور مایع درجای کشور به بیش از 800 میلیارد بشکه افزایش یافته است . معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی ایران بیش از 157 میلیارد بشکه ذخایر قابل برداشت نفت خام در اختیار دارد ، تصریح کرد : همچنین حجم ذخایر گاز ایران به 34 تریلیون مترمکعب افزایش یافته است .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: امکان سنجی استفاده از لوله های گرمایی در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس (کد پروژه 150)

4.2 از 5 ( 49 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
112 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
13.80 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
لعبت رضائيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23