آشنایی با سیکل های برودتی جذبی (کد پروژه 159)

تاریخ ثبت :
29 خرداد 1397
ثبت کننده :
سيدجواد نبوي
4.2
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : آشنایی با سیکل های برودتی جذبی (کد پروژه 159)

سیکل یخچال جذبی یک روش قدیمی برای ایجاد سرمایش در مکانهای مورد نیاز می باشد. ده ها سال است که این فرایند شناخته شده و به کار می رود. مزیت بالای این روش در این است که بر خلاف سیکل تراکم-بخار نیازی به کمپرسور ندارد و همان طور که می دانیم کمپرسور نه تنها تقریبا 50% قیمت یک هواساز خانگی را به خود اختصاص می دهد بلکه انرژی زیادی را نیز مصرف می کند. امروزه یخچال های جذبی به علت در دسترس نبودن انرژی ارزان فقط برای انجام فرایندها در مقیاس های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. که دلیل آن نیز در دسترس بودن انرژی ارزان در آن مناطق می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آشنایی با سیکل های برودتی جذبی (کد پروژه 159)

سیکل رانکین یک سیکل ترمودینامیکی است که گرما را به کار تبدیل می کند. سیال عامل این سیکل معمولا آب می باشد. این سیکل حدود 80% نیروی الکتریکی استفاده شده در سرتاسر جهان را تولید می کند. این سیکل توسط دانشمند اسکاتلندی به نام ویلیام جان مک گورن رانکین نامگذاری شد. زغال سنگ، گاز طبیعی، نفت و انرژی هسته ای، منابع حرارتی رایج برای نیروگاه هایی هستند که از سیکل رانکین استفاده می کنند. زمانی که از یک توربین با بازده 100% در سیکل رانکین استفاده شود، بعضی اوقات به آن سیکل کارنوی کاربردی گفته می شود چون دیاگرام T-S آن شبیه به دیاگرام سیکل کارنو می شود. تنها اختلاف این است که از یک پمپ برای متراکم کردن مایع به جای کمپرسور گازی استفاده می شود. استفاده از پمپ نیازمند یک درصد انرژی بیشتر در مقایسه با فشرده سازی یک گاز در داخل کمپرسور می باشد. بازده سیکل رانکین معمولا به وسیله سیال عامل محدود می شود. اگر فشار در ناحیه فوق بحرانی نباشد، دمای ورودی توربین معمولا ̊C565 و دمای کندانسور حدود ̊C 30 می باشد. این مقادیر باعث بازده تئوری 63% می شود در مقایسه با بازده واقعی 42% برای نیروگاه های پیشرفته که با زغال سنگ کار می کنند. این دمای ورودی توربین پایین (در مقایسه با توربین گازی) باعث می شود تا سیکل رانکین اغلب به عنوان سیکل زیرین در سیکل های ترکیبی نیروگاه های توربین گازی استفاده شود. یکی از مزیت های اساسی سیکل رانکین که آن را برتر از سیکل های دیگر قرار می دهد این است که در فرآیند تراکم کار نسبتا کمی برای پمپ نیاز است چون سیال عامل در این نقطه در فاز مایع خود می باشد. کار مورد نیاز برای پمپ حدود 1 تا 3 درصد قدرت توربین می باشد. سیال عامل در سیکل رانکین از یک حلقه بسته تبعیت می کند و به طور مداوم تکرار می شود. بخار آب و قطرات کوچک موجود در نیروگاه ها، به وسیله سیستم های خنک کننده ایجاد می شوند و نشان دهنده گرمای تلف شده ای هستند که نمی توانند به کار مفید تبدیل شوند. این باید ذکر شود که برج های خنک کن با استفاده از گرمای نهان تبخیر سیال خنک کننده کار می کنند. اگرچه مواد زیادی می توانند در سیکل رانکین به عنوان سیال عامل مورد استفاده قرار گیرند ولی آب معمولا به خاطر خواص مطلوبی چون غیر سمی بودن، فراوان بودن، هزینه پایین و خواص ترمودینامیکی خود، سیال انتخابی است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آشنایی با سیکل های برودتی جذبی (کد پروژه 159)

4.2 از 5 ( 41 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
7.03 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سيدجواد نبوي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23