منشور اخلاق مهندسی (کد پروژه 160)

تاریخ ثبت :
29 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : منشور اخلاق مهندسی (کد پروژه 160)

مهندس فردي است كه از دانش مربوط به تخصص خود كاملاً برخوردار است، اين دانش را به روز نگه مي دارد، با ابتكار و خلاقيت مي تواند مسائل مربوط به سلامت و بهداشت، درمان، آموزش، كشاورزي، مسكن، حمل و نقل، صنعت و غيره آن ها، را حل كند و در نهايت آسايش و رفاه بيشتري را براي مردم فراهم آورد. مهندسان همچنين ميتوانند جنگ افزارهاي فراواني را خلق كنند تا استفاده كنندگان از آنها بتوانند در زمان كوتاهتري انسانهاي بيشتري را از بين ببرند و يا بيمار سازند. همراه با هر دو نوع فعاليت يادشده، فعاليتهاي مهندسي همراه با تخريب و آلودهسازي محيط زيست و اتلاف منابع طبيعي بوده است. در حالي كه مهندسان ميتوانند همچنان از قدرت خلاقيت و ابتكار خود بهره ببرند، مسائل مختلف را حل كنند و رفاه و آسايش بيشتري را براي خود و مردم فراهم سازند، ولي برخورداري از اخلاق مهندسي است كه باعث ميشود مهندسان، خود، ناظر فعاليتهاي خويش و در نهايت حافظ منافع جامعه انساني و سلامت محيط زيست باشند. برخورداري از ارزشهاي انساني و اخلاق مهندسي ميتواند براي مهندسان و جامعه آرامش خاطر، رضايت باطن و در نهايت شادي ناشي از سعادت واقعي بيافريند كه بهترين حالت زندگي انسان در روي زمين و هدف نهايي خلقت اوست. مهندسِ برخوردار از اخلاق مهندسي، رسالت خود را در «ارائة مؤثرترين خدمت بيريا به كساني كه بيشترين نياز را دارند» ميداند و در جهت تحقق اين رسالت گام برميدارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : منشور اخلاق مهندسی (کد پروژه 160)

اخلاق چیست؟ اخلاق به مجموعه یی از قواعد عمل اطلاق می شود که رعایت آنها الزام قانونی ندارد اما حسن شمرده می شود. رعایت نکردنش هم گرچه مستوجب بازخواست و مجازات نیست سرزنش و شاید پشیمانی و شرمساری در پی دارد. به عبارت دیگر اخلاق در جایی پدید می آید که شر و گناه وجود دارد و باید میان خیر و شر یکی را برگزید. با توجه به این معنی اخلاق مقام آزادی فردی و شخصی است و در طرح آن اختیار و آزادی به عنوان اصل پذیرفته شده است. تعریف یا وصف اخلاق را به اعتبار دیگر می توان مجموعه قواعد و دستورالعمل هایی دانست که هم راهنمای عمل است و هم ملاک حکم درباره آن. بی آنکه این حکم رسمیت و ضمانت اجرا داشته باشد. در جهان قدیم در مورد حرفه ها و مشاغل جز در پزشکی دستورالعمل اخلاقی سراغ نداریم و اگر دستورالعملی بوده رعایت آنها غالبا الزام قانونی داشته است. فی المثل کم فروشی و استفاده از مواد و مصالح بد در تولید و صنعت و عرضه کردن کالاو خدمت بد و بیجا به جای خوب و مناسب، خلاف اخلاق است اما مجازاتش صرف عذاب وجدان نیست، بلکه از جهت دینی و قانونی نیز گناه و خلاف و گاهی جرم مستوجب مجازات های بزرگ تلقی می شود. حتی علم و شغل پزشکی هم که از قدیم قواعد اخلاق داشته است اکنون بسیاری از قواعدش در زمره قوانین حقوقی و جزایی درآمده است و اگر پزشک از آنها تخلف کند مورد مواخذه نظام پزشکی یا تعقیب قضایی قرار می گیرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: منشور اخلاق مهندسی (کد پروژه 160)

4.4 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
114 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
2.33 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمدرضا آبيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
43 total
5 13 
4 19 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23