چکیده پروژه : بررسی ومطالعه آخرین دستاوردها در بازیافت ضایعات کشاورزی و صنایع غذایی (کد پروژه 163)

استفاده چند باره و چند گونه از انواع امکانات و فراورده های طبیعت و همچنین ابزار و تولیدات دست ساز انسان قدمتی تقریبا همسان با پیدایش بشر دارد و در جوامع مختلف متناسب با پیشرفتهای علمی ،اعتقادات ،باورها ،نیازها وفرهنگها وغیره متفاوت میباشد. امروزه بر خلاف گذشته دور که بازیافت بصورت محدود،ابتدایی و سنتی اجرا می شد و شاید اوج این نوع عملکرد را پس از پایان جنگ ها می توان در تاریخ مشاهده کرد که گروهی به ترمیم ابزارآلات جنگی که اسقاط شده بودند می پرداختند و یا استفاده چند باره از فلزات در آهنگری ها وغیره خلاصه می شد. امروزه بازیافت به عنوان یک هدف و استراتژی علمی در سطح و رده اول مدیریت شهری در کشورهای توسعه یافته قرار دارد و در ایران اسلامی در دهه اخیر به جهت رشد جوامع شهرنشینی ،پیشرفت تکنولوژی ، تغییر الگوی مصرف و به خطر افتادن محیط زیست ، به همراه اعتقادات دینی و فرهنگ اصیل اسلامی مبنی براجتناب از اسراف و تبذیر بحث بازیافت به عنوان یک شغل و فعالیت قابل احترام مورد توجه بوده و هست شغلهای سمساری،کهنه فروشی ،استفاده چند باره از شیشه های نوشابه ،تعویض نان خشک با نمک ،کاربرد فضولات حیوانی و ضایعات گیاهی در تقویت زمینهای کشاورزی و غیره از این نمونه اند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی ومطالعه آخرین دستاوردها در بازیافت ضایعات کشاورزی و صنایع غذایی (کد پروژه 163)

در زمانهای بسیار قدیم در اورشلیم به مسیل پسماند وفاضلاب و دفع آن از طریق کانال کشی فاضلاب اهمیت داده می شد به طوری که شاه داود که برای جنگ به اورشلیم آمده بود افراد خود را به وسیله این کانال وارد شهر کرده و شهر را تصرف کرد و طبق اسناد باستانی، خیابان های شهر اورشلیم روزانه به وسیله ساکنین هر خیابان تمیز می شد به طوری که این شهر در زمان خویش از نظر نظافت منحصر به فرد بوده است.در تمدن هند نیز از 6500 سال قبل از میلاد دفع فضولات مورد توجه بوده و چینی ها در بیش از 3000سال قبل راجع به مواد هوموسی و استفاده از کمپوست در کشاورزی قوانینی داشته اند. در اوایل دوران اسلامی، 1473 کشور هلند که در آن زمان مقام اول را در نظافت شهری داشت آشغال دان های ویژه ای در نقاط مختلف شهر آمستردام برپا کرد. اولین وسیله و یا کامیون حمل زباله و فضولات انسانی در 1750 میلادی به وسیله Pierre Quteqaine به نمایش گذارده شد. در همان زمان کامیونی با تجهیزات بهتر از نظر حمل فضولات انسانی در دانشگاه Salamanc مادرید به نمایش گذاشته شد. در سال 1876 اولین زباله سوز به علت اشکالاتی که در دفن زباله در انگلستان تولید می شد در آن کشور ها به وجود آمد و کم کم از انرژی حرارتی تولید شده از زباله استفاده های بسیاری به عمل آمد. مقرراتی برای عبور و مرور حیوانات و وسایل نقلیه در اماکن عمومی و بازار ها وجود داشت که برای جلوگیری از ایجاد گرد وخاک وضع شده بود. کم کم با رشد جمعیت و توسعه شهر ها خصوصاً در اروپا به مسئله زباله و دفع بهداشتی آن اهمیت داده شد. در سال برای بازیافت مواد آلی و تهیه کود آلی یا کمپوست، چینی ها از جمله مللی بودند که حدود 4000 سال قبل از مواد زائد گیاهی و انسانی کود مناسبی تهیه کرده و آن را برای حاصلخیزی خاک مورد استفاده قرار می دادند و از آن به بعد مسئله استفاده از مواد زائد یک کار اساسی زراعت در کشور های مختلف محسوب شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی ومطالعه آخرین دستاوردها در بازیافت ضایعات کشاورزی و صنایع غذایی (کد پروژه 163)

4.9 از 5 ( 46 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.77 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمود(آريا)ناصري علي آبادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
46 total
5 15 
4 13 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23