استخراج با سیالات فوق بحرانی (کد پروژه 17)

تاریخ ثبت :
20 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.6
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : استخراج با سیالات فوق بحرانی (کد پروژه 17)

مشکلات عمده اي که در خالص سازي مواد اوليه و محصولات ، به خوبي در صنايع غذايي و دارويي وجود دارد،باعث شده تا محققين و صنعتگران در جستجوي روشهاي جديدتر و بهتري باشند. يکي از روشهاي جديد که در چند دهه اخير براي تخليص مواد اوليه و محصولات پيشنهاد شده،استخراج به وسيله سيالات فوق بحراني است

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : استخراج با سیالات فوق بحرانی (کد پروژه 17)

مشکلات عمده اي که در خالص سازي مواد اوليه و محصولات ، به خوبي در صنايع غذايي و دارويي وجود دارد،باعث شده تا محققين و صنعتگران در جستجوي روشهاي جديدتر و بهتري باشند. يکي از روشهاي جديد که در چند دهه اخير براي تخليص مواد اوليه و محصولات پيشنهاد شده،استخراج به وسيله سيالات فوق بحراني است.

در اين روش جداسازي، از يک گاز متراکم در حالت فوق بحراني - يعني سيالي تحت شرايط دما و فشاري بالاتر از مقادير بحراني به عنوان حلال استفاده ميشود از آنجايي که در فرايندهاي استخراج با SCF فشار بالاتر از فشار بحراني ميباشد، برخلاف عمليات هاي انجام شده در فاز مايع،فشار متغير ،در کنترل فرايند موثراست.سيالات فوق بحراني از نظر خواص انتقالي،مانند گازها (نفوذپذيري بالا و سيکوزيته کم)واز نظر قدرت حلاليت ،شبيه حلال هاي مايع هستند.با توجه به اين خواص،سيالات فوق بحراني براي گستره وسيعي از مواد در خالص سازي،استخراج و تفکيک استفاده ميشوند.

در اين مقاله سعی شده است ابتدا در غالب  مقدمه ی پایان نامه به مهمترین روش های استخراج در صنعت اشاره شود و سپس در ادامه ی مقاله به کاربردهاي استخراج با سيالات فوق بحراني در فرايندهاي صنايع مختلف، مزایای این روش نوین، کارهای انجام شده در داخل و خارج کشور و مزایای این فرآیندپرداخته شود .

همچنین در پایان مقاله برای تمامی مباحث شکل های مرتبط با مطالب ، با همان ترتیب آورده شده است.


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: استخراج با سیالات فوق بحرانی (کد پروژه 17)

4.6 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
13.42 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي ساداتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.3
36 total
5 18 
4 10 
3 8 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23