چکیده پروژه : بررسی راهکارهای عملیاتی جهت افزایش ارتقاء کیفیت بنزین (کد پروژه 178)

كیفیت بنزین در كشور های اروپایی به دلیل وجود پالایشگاه های مجهزی است كه در این كشور ها ساخته شده و به دلایل گوناگون نمی توان آن را با كیفیت بنزین تولید داخل مقایسه كرد. مرزبندی قیمت بنزین در كشورهای مختلف اسیایی، اروپایی و امریكایی شاید در ظاهر امری ساده به نظر آید ولی با نگاهی به شیوه‌های مصرفی در جای‌جای جهان درمی‌یابیم كه با قوانین حكومتی مانند استقرار نظام مالیاتی سختگیرانه و آزادی قیمت‌ها به همین سادگی‌ها هم نمی‌توان قیمت بنزین در سایر نقاط جهان را با كشوری كه اقتصاد نوپایی دارد سنجید. كشورهای كوچك اروپایی با استفاده از دو ابزار قدرتمند می توانند به سادگی بهینه مصرف كنند؛ استقرار نظام مالیاتی مبتنی بر عدالت كه در آن علاوه بر در نظر گرفتن شرایطی برای ایجاد بازار رقابتی در میان تولیدكنندگان حق انتخاب مصرف كننده هم محقق می شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی راهکارهای عملیاتی جهت افزایش ارتقاء کیفیت بنزین (کد پروژه 178)

به نوعی مالیات در نظر گرفته شده برای مصرف سوخت دراین كشورها میزان مصرف را به طرز منطقی هدایت كرده و شاید تولید كننده نبودشان در این جا به سودشان بوده است و با روش های منطقی تری بنزین را عرضه و مصرف می كنند. در كشورهای اروپایی بخش اعظمی از قیمت بنزین مربوط به مالیات بر مصرف می شود و اگر پیش از محاسبه مالیات قیمت بنزین 60 سنت یورو باشد 60 سنت یورو دیگر نیز به دلیل مالیات بر مصرف به آن اضافه می شود. به زبانی ساده تر می توان گفت قیمت بنزین در اروپا رقمی مابین 1 تا 1/5 یورو یه صورت متغیر است كه این رقم در امریكا به حدود یك دلار می رسد. تغییرات قیمت نفت تقریبا به صورت روزانه قیمت بنزین در پمپ های بنزین اروپا را تحت الشعاع قرار می‌دهد و بیشتر موجب این می شود تا بازار رقابتی در این كشور ها تقویت شود و شركتهای مختلف كه اقدام به عرضه بنزین می كنند از شیوه های مختلف سعی در جذب مشتری های خود دارند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی راهکارهای عملیاتی جهت افزایش ارتقاء کیفیت بنزین (کد پروژه 178)

4.5 از 5 ( 44 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.42 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
فريبرز عشقي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
44 total
5 21 
4 11 
3 12 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23