چکیده پروژه : تجهیزات و روش‌های اندازه‌گیری ممیزی انرژی (کد پروژه 190)

به منظور به تعادل رساندن مصرف انرژی، اجرای اصول مدیریت انرژی در کشور ضروری می‌باشد. لزوم اعمال مدیریت انرژی، معمولا افزایش قیمت یا میزان موجودی انرژی می‌باشند، اما حتی شرکت‌هایی که با افزایش شدید قیمت انرژی مواجه نشده‌اند نیز به این حقیقت پی برده‌اند که استفاده از مدیریت انرژی به نوبه خود مفید و موجب از بین رفتن تلفات و کاهش هزینه‌ها می‌شود . به کارگیری روش‌های مختلف مدیریت انرژی در صنعت و پایه ریزی اصول ممیزی انرژی اکنون قدمتی بیش از ربع قرن دارد. در این ارتباط روش‌های گوناگون برای ممیزی انرژی در زمینه‌های مدیریت مصرف برق، سیستم‌های تهویه مطبوع، گرمایش و سرمایش و ... تدوین شده و در حال گسترش روزافزون می‌باشد. هدف این مقاله معرفی مختصر تکنولوژی تجهیزات ممیزی انرژی و بیان برخی از کاربردهای عملی منحصر به فرد آن در ممیزی انرژی تاسیسات صنعتی بزرگ و ساختمان‌هاست.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تجهیزات و روش‌های اندازه‌گیری ممیزی انرژی (کد پروژه 190)

در سال‌هاي اخير به دليل پيچيدگي و تحولات روز افزون جامعه جهاني، عامل انرژي نقش اساسي در اقتصاد و سياست هر ملت ايفا مي‌كند و پيگيري دقيق دورنماي بخش انرژي و اتخاذ استراتژي مناسب از اركان اصلي حفظ ثبات و قدرت سياسي اقتصادي هر كشور است. امروزه، شرايط اقتصادي و بازرگاني ضرورت وجود يك طرح بهينه‌سازي در مصرف منابع مختلف انرژي را هشدار مي‌دهد. بر اساس مطالعات بانك جهاني در مورد صرفه جویي انرژي در ايران75 % صنايع بزرگ كشور بدون نياز به تجهيزات جديد امكان كاهش ٢٠ % در مصرف برق خود را دارند. هزينه بالاي انرژي در كشورهاي غربي باعث شده كه اين كشورها در چند سال اخير براي بهره‌برداري از انرژي اكتسابي خود راه‌حل‌هاي متعددي در پيش گيرند. در حالي كه شايد بدليل ارزان بودن انرژي در ايران كمتر به مقوله فوق توجه شده است. در چند دهه گذشته، رشد علمي و تكنولوژيكي در كشورهاي جهان و ارتقاء بهره‌وري در عرصه‌ها و زمينه‌هاي مختلف، مهم‌ترين عامل رشد و توسعه اقتصادي بوده است، در طي دهه‌هاي آينده هزينه حامل‌هاي مختلف انرژي بي ترديد براي مصارف مختلف نظير گرمايش، سرمايش، روشنايي و ... رشد چشم‌گيري خواهد يافت و در عرصه رقابت جهاني در راستاي توليد هر چه بيشتر كشورها، جوامع و صنايعي موفق‌تر خواهند بود كه در اين رقابت با تحقيقات و مطالعات همه جانبه موفق به يافتن راهكارهايي جهت جلوگيري از اتلاف در مصرف انرژي شوند. در كشور ما كه بي ترديد يكي از بزرگ‌ترين كشورهاي صاحب منابع انرژي در جهان است، رشد و شكوفايي تابعي از رشد علمي و فني و اقتصادي محسوب مي‌شود و در عين حال بستگي مستقيم به عواملي نظير انرژي و بهره برداري مطلوب و بهينه از آن دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تجهیزات و روش‌های اندازه‌گیری ممیزی انرژی (کد پروژه 190)

4.9 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
139 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
5.19 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
قربانعلي قلعه سري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
39 total
5 16 
4 13 
3 10 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23