چکیده پروژه : بررسی حذف آلاینده سرب از فاز آبی با استفاده از جاذب های چیتوسان مغناطیسی (کد پروژه 193)

منابع آب سطحي به عنوان عمده ترين منابع آب آشاميدني مورد استفاده انسان قرار گرفته اند، لذا حفاظت آنها از آلوده شدن سهم عمده اي در توسعه بهداشت ملي و منطقه اي دارد .مطالعه مذكور در راستای حذف آلودگی سرب از فاز آبی آلوده با استفاده از جاذب چیتوسان مغناطیسی صورت گرفته است.در فصل اول به بررسی آلودگی سرب و عوارض در معرض قرار گیری به آن بر سلامت بررسی شده است. در فصل دوم انواع روش های فیزیکی و شیمیایی برای حذف آلودگی فلزی پرداخته شده که جذب سطحی جزو مهم ترین آن روش ها به شمار می رود. چیتوسان جزو ارزان قیمت ترین جاذب های مورد استفاده برای جذب سطحی آلودگی می باشد. در فصل سوم به بررسی کامپوزیت چیتوسان مغناطیسی (MCC)، روش سنتز، خواص، مشخصات و کاربرد آن در تصفیه آب پرداخته شده است.در فصل آخر به بررسی آزمایشات انجام شده با استفاده از جاذب های مختلف بر پایه چیتوسان مغناطیسی و حداکثر ظرفیت های جذب سطحی حاصله توسط این جاذب ها و مقایسه این نتایج با یکدیگر پرداخته می شود. در پایان هر فصل نیز نتیجه گیری های مربوط به همان فصل صورت گرفته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی حذف آلاینده سرب از فاز آبی با استفاده از جاذب های چیتوسان مغناطیسی (کد پروژه 193)

منابع آب سطحي به عنوان عمده ترين منابع آب آشاميدني مورد استفاده انسان قرار گرفته اند، لذا حفاظت آنها از آلوده شدن سهم عمده اي در توسعه بهداشت ملي و منطقه اي دارد. با توجه به اينكه ورود پساب كارخانجات صنعتي به رودخانه ها و منابع آب، باعث ايجاد تغييرات نامطلوب و زيانبار در كيفيت منابع آب مي شوند و اين امر سلامت روستائيان و شهروندان را تحت تاثير قرار داده و نيز باتوجه به نقش مهم تصفيه اين پساب ها در كاهش ورود آلودگي به محيط زيست، مطالعه مذكور در اين راستا صورت گرفته است. همچنين صنايع پساب هاي صنعتي خود را نيز بصورت خام و تصفيه نشده و يا تصفيه شده به رودخانه ها تخليه مي نمايند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی حذف آلاینده سرب از فاز آبی با استفاده از جاذب های چیتوسان مغناطیسی (کد پروژه 193)

4.4 از 5 ( 42 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.15 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سعيد احتشامي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
42 total
5 10 
4 21 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23