چکیده پروژه : شبیه سازی واحد آمونیاک مجتمع پتروشیمی خراسان (کد پروژه 20)

درمیان روش های تبدیل گاز طبیعی به محصولات با ارزش افزوده بیشتر،تبدیل گاز به کودهای شیمیایی (که ماده اولیه بسیاری از آنها آمونیاک است)یکی از قدیمی ترین و توسعه یافته ترین روش هاست . نظر به اینکه ایران به عنوان دومین دارنده منابع گازی جهان و دسترسی به آبهای آزاد جهت صدور محصولات میتوان با هدف رشد اقتصادی و افزایش افزوده گاز طبیعی ،تعریف و اجرای پروژه های آمونیاک (کود شیمیایی)را مد نظر قرار داد

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شبیه سازی واحد آمونیاک مجتمع پتروشیمی خراسان (کد پروژه 20)

فرایند تولید آمونیاک مبتنی بر ترکیب گاز سنتز نیتروژن و هیدروژن در حضور کاتالیزگر آهن استوار است.جهت تهیه گاز سنتز از گاز طبیعی ورودی به واحد که منجر به تهیه آمونیاک می باشد:
در این پروژه ابتدا مقدمه ای در مورد صنعت پتروشیمی بیان شده سپس روش های گوناگون تولید آمونیاک به اختصار توضیح داده شده است . در ادامه فرآیند تولید آمونیاک در مجتمع پتروشیمی خراسان به تفصیل شرح داده شده و این واحد آمونیاک توسط نرم افزار HYSYS شبیه سازی و نتایج حاصل از این شبیه سازی با نتایج واقعی مقایسه شده است و همچنین راهکارهایی جهت بهبود وضعیت تولید آمونیاک پیشنهاد شده است . در انتها نیز پیرامون مهمترین قسمت های واحد آمونیاک مطالبی عنوان شده است .

 


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شبیه سازی واحد آمونیاک مجتمع پتروشیمی خراسان (کد پروژه 20)

4.3 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.11 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عبدالخالق پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
39 total
5 15 
4 16 
3 8 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23