چکیده پروژه : مروری بر معادلات دیفرانسیلی معمولی مورد استفاده در مهندسی شیمی (کد پروژه 201)

معادلات دیفرانسیلی در بیشتر مباحث مهندسی و ریاضیات و سایر علوم دیده می شوند. ریاضیات کاربردی شامل روابطی¬ا¬ست میان ریاضیات و کاربردهای آن که معادلات دیفرانسیلی اغلب در ریاضیات کاربردی به چشم می خورند. بنابراین مطالعه معادلات دیفرانسیلی شروعی برای فهم ریاضیات کاربردی است. در اين پروژه به معرفی انواع معادلات دیفرانسیلی معمولی متداول در علوم مهندسی از جمله مهندسی شیمی و کاربرد آن¬ها در این زمینه و سایر زمینه¬های مرتبط (شیمی کاربردی، مهندسی انرژی، مهندسی پزشکی و .....) پرداخته شده است. همچنين با توجه به گسترش انواع روش¬های حل تحلیلی معادلات دیفرانسیل معمولی، مقایسه ای بین روش حل تحلیلی و روش حل عددی با بکارگیری نرم¬افزار MATLAB صورت گرفته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مروری بر معادلات دیفرانسیلی معمولی مورد استفاده در مهندسی شیمی (کد پروژه 201)

معادلات دیفرانسیلی در بیشتر مباحث مهندسی و ریاضیا ت و سایر علوم دیده می شوند. ریاضیات کاربردی شامل روابطی است میان ریاضیات و کاربردهای آن که معادلات دیفرانسیلی اغلب در ریاضیات کاربردی به چشم می خورند. بنابراین مطالعه معادلات دیفرانسیلی شروعی برای فهم ریاضیات کاربردی است. ریاضیات کاربردی بر سه پایه اساسی بنا نهاده شده است: 1- مدل سازی فرآیند توسط فرآیند های فیزیکی وصف شده با قوانین فیزیکی و فرمول های ریاضی. 2- آنالیز مسایل ریاضی مطرح شده که شامل بررسی کامل معادلات دیفرانسیلی و راه حل های آن است. 3- تفسیر گسترده راه حل معادلات دیفرانسیلی در متن مسایل عینی باید داده شود. گاهی در رشته های مختلف علوم مهندسی، پزشکی ، اقتصاد و ...... ضرورت پیدا می کند که برای بیان مسأله معینی مدل ریاضی ساخته شود. اغلب این مدل های ریاضی معادلاتی شامل یک تابع مجهول و مشتقات تابع نسبت به متغیر های مستقل هستند. چنین معادلاتی را معادلات دیفرانسیل می نامند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مروری بر معادلات دیفرانسیلی معمولی مورد استفاده در مهندسی شیمی (کد پروژه 201)

4.1 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.23 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمود شريعتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
50 total
5 18 
4 18 
3 14 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23