چکیده پروژه : بررسی افزودنی ها بر خصوصیات نایلون (کد پروژه 202)

پلاستيك ها، موادي حقيقي هستند كه نخستين بار به وسيله ي انسان ساخته شده اند. ساختار مواد پلاستيك بر پايه ي عناصر شيميايي همانند كربن، هيدروژن، اكسيژن ، نيتروژن ، كلر و گوگرد استوار است. اين عناصر از هوا، آب، گاز، نفت، ذغال سنگ و حتي از گياهان زنده به دست مي آيند. اين انديشه ي خلاق بشر و آرزوي ديرينه ي او بود كه بتواند اين عناصر را تهيه و خالص سازي كند و سپس آنها را از طريق واكنش هاي شيميايي گوناگون، با هم مخلوط و تركيب سازد، كه امروزه تحت عنوان پلاستيك شناخته شده اند. به وجود آوردن پليمرهاي مختلف از تركيبهاي متنوعي از عناصر، امكان پذير است تا تقريبا هر خاصيت مطلوبي را در محصول نهايي پديد آورد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی افزودنی ها بر خصوصیات نایلون (کد پروژه 202)

پلیمرها به طور كلی به سه گروه اصلی گرمانرم ها یا تروموپلاستیك ها ، گرما سخت ها و الاستومرها دسته بندی می‌شوند. ویژگی منحصر بفرد پليمرها ، آنها را در رده پرمصرف ترین مواد در جهان قرار داده است. این ویژگی ها عبارتند از: 1- سبکی آن ها نسبت به موادی چون فلزات که مصرف پلاستیک ها را در شرایط و مکان های مختلف امکان پذیر نموده است. 2- عایق بودن پلاستیک ها در برابر الکتریسته که موجب استفاده فراوان از این پلیمر در صنایع الکتریکی و الکترونیکی کاربرد داشته باشند. 3- به علت شفافیت برخی از پلاستیک ها، می توان حتی برخی از آن ها را حتی جایگزین شیشه نمود. 4- قابلیت رنگ پذیری، که به خاطر آن می توان از پلاستیک ها درتولید قطعات استفاده کرد که نیاز به رنگ آمیزی نداشته باشد. 5- به علت مقاومت بالای برخی از این نوع پلیمرها، قابلیت استفاده از آنها در شرایط مختلف جوی وجود دارد. 6- مقاومت بالا در برابر خوردگی مواد شیمیایی، ویژگی دیگری است که کاربرد آنها را در صنایع شیمیایی، غذایی و بهداشتی میسر نموده است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی افزودنی ها بر خصوصیات نایلون (کد پروژه 202)

4.2 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.03 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عبدالخالق پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
51 total
5 25 
4 12 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23