چکیده پروژه : بررسی انواع نانو کامپوزیت.خواص وکاربردهای آن در صنایع نظامی (کد پروژه 206)

مقياس نانو از سال ها پيش در زندگي بشر وجود داشته است ولي قرن حاضر زماني است که بشر توانسته است فناوري نانو را بهتر بشناسد و با رويکردي جديد بيشتر از گذشته آن را تحت کنترل خود در آورد و به عنوان يک انقلاب بزرگ در ساختن مواد و سيستم ها مطرح شده است. فناوري نانو، فناوري ايجاد ساختار ملکولي مورد نظر با دقت اتمي است. از آنجايي که کليه محصولات و فرآورده هاي مادي از قرار گرفتن اتم ها با نظم خاصي در کنار يکديگر به وجود مي آيند، فناوري نانو به صورت بالقوه امکان توليد کليه فراورده هاي مورد نياز بشر را فراهم مي آورد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی انواع نانو کامپوزیت.خواص وکاربردهای آن در صنایع نظامی (کد پروژه 206)

فن آوری نانو و تولید مواد در ابعاد نانومتر، موضوع تحقیقاتی جذابی است كه در دهه اخیر توجه بسیاری را به خود جلب كرده است. نانوكامپوزیت ها نیز به عنوان یكی از شاخه های این فن آوری جدید، اهمیت بسیاری یافته اند و یكی از زمینه های تحقیقاتی فعال به شمار می آیند. مواد نانوکامپوزیتی در سال هاي اخیر در علوم محض و مهندسی مورد بررسی و تحقیق زیادي قرار گرفته اند. بهترین مثال براي نانوکامپوزیت هاي طبیعی بافت استخوان است که از فاز زمینه سرامیکی و تقویت کننده هاي آلی تشکیل شده است. این مواد به دلیل تنوع زیادي که دارند می توانند کاربردهاي فراوانی داشته باشند[15]. 1-1-تاریخچه نانوکامپوزیت ها از ده ها سال پیش و حتی قرون قبل، مواد نانوساختار شناخته شد ه و مورد استفاده قرار می گرفته اند. به عنوان مثال، درسال های ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ برای لعاب دادن بر روی سرامیک های Ming Dynasty از نانوذرات استفاده می شده است. همچنین لاستیک های دودهای تقویت شده که از دهه های نخستین قرن بیستم در تایرهای اتومبیل مورد استفاده قرار می گرفته اند نیز یک نوع نانوکامپوزیت هستند. در ساخت نانومواد اولیه مذکور کنترلی بر ساختار و ریخت این مواد وجود نداشت و علت پیدایش خواص منحصربه فرد آن ها کاملاً ناشناخته بود. می توان نقطه تولد فناوری نانوی مدرن را در سخنرانی ریچارد فاینمن در سال ۱۹۵۹ در دانشگاه کالتک جستجو کرد: در آن پایین فضای زیادی وجود دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی انواع نانو کامپوزیت.خواص وکاربردهای آن در صنایع نظامی (کد پروژه 206)

4.4 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
120 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
3.17 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رامش فاضل زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
38 total
5 17 
4 10 
3 11 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23