کاربرد گرافن در مهندسی بافت (کد پروژه 207)

تاریخ ثبت :
02 تیر 1397
ثبت کننده :
4.5
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : کاربرد گرافن در مهندسی بافت (کد پروژه 207)

گرافن و مشتقات شیمیایی آن یک کلاس جدید محوری نانومواد و یک سیستم مدل برای رفتار کوانتومی است. هدایت الکتریکی بالا، سازگاری زیستی، مساحت سطحی بزرگ و خواص حرارتی، موجب علاقمندی جامعه علمی نسبت به آن شده است. گرافن دو بعدی به طور گسترده ای در زمینه های مختلف تحقیقات زیست پزشکی مانند: بیوالکترونیک، تصویربرداری، دارورسانی و مهندسی بافت استفاده می شود. در این بررسی به کاربردهای اخیر مواد مبتنی بر گرافن همچون اکسیدگرافن در مهندسی بافت و پزشکی احیاکننده و بطور خاص به استفاده از آنها در قلب، عصب، استخوان، غضروف، عضله اسکلتی، مهندسی بافت چربی و پوست، همچنین عوامل خطر بالقوه استفاده از مواد مبتنی بر گرافن در مهندسی بافت و همچنین فرصت های استفاده از این مواد در کاربردهای بالینی می پردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کاربرد گرافن در مهندسی بافت (کد پروژه 207)

بعد از گذشت دوران صنعتی شدن که تکان بزرگی به صنعت جهان داد، با توسعه فناوري هاي نوین و پیدایش کامپیوتر شاهد تحول چشمگیري در کلیه زمینه هاي علوم شدیم، اما در 60 سال اخیر جهان با تحول علمی جدید ریچارد فاینمن روبرو شده که آنرا فناوري نانو نام نهاده اند و با پیشرفت آن شاهد تغییرات بزرگی در زندگی جهان شده ایم. این پیشرفت ها در زمینه هاي پزشکی، کشاورزي، کامپیوتر و . . . ایجاد شده است. پروفسور ریچارد فاینمن، در جمله معروف: «آن پایین جاى زیادى وجود دارد» آینده محتمل نانو را پیش بینی نموده بود: «من نمى توان ببینم که چه چیزى اتفاق مى افتد، اما به جرأت مى گویم که هنگامى که ما بر روى آرایش اجزاء در مقیاس کوچک کنترل داشته باشیم به محدوده بسیار وسیع ترى از خواص قابل پیش بینى اجزا دست خواهیم یافت و کارهاى مختلفى مى توانیم انجام دهیم». نانو تکنولوژی چیست؟ بطور خلاصه نانو تکنولوژي شامل دستکاري مواد در حوزه اتم ها بوده؛ که شامل قرار دادن اتم ها در جاي خاص خود می باشد و اجازه می دهد تا موادي سبکتر، محکم تر، ارزان تر، تمیزتر و با دقت ابعادي بالاتر ساخته شوند. به زبان ساده تر می توان گفت که اجسام و مواد نانومتري، تعداد زیاد، ولی قابل شمارش از اتم ها و مولکول ها را دارا می باشند. ویژگی های نانوتکنولوژی چیست؟ توسعه فناوري و تحقیقات در سطوح اتمی، مولکولی و یا ماکرومولکولی در مقیاس اندازه اي 1 تا 100 نانومتر؛ خلق و استفاده از ساختارها و ابزار و سیستمهایی که به خاطر اندازه کوچک یا حد میانه آنها، خواص و عملکرد نوینی دارند؛ توانایی کنترل یا دستکاري در سطوح اتمی.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کاربرد گرافن در مهندسی بافت (کد پروژه 207)

4.5 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.82 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نرگس نجفي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
39 total
5 13 
4 12 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23