کراکینک و انواع آن (کد پروژه 21)

تاریخ ثبت :
20 خرداد 1397
ثبت کننده :
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : کراکینک و انواع آن (کد پروژه 21)

پالايش نفت خام عبارت است ازمجموعه اي از روش هاي جداسازي فيزيكي و شيميايي منجر به توليد بنزين، نفت سفيد، گازوييل، نفت كوره و همچنين اجراي عمليات گوناگون به منظور فرآورده هايي با مشخصات لازم مي گردد.
برش هاي نفتي كه از عمل تقطير به دست مي آيد كاملاً قابل استفاده نبوده، مي بايد عمليات جديدي بر روي آن ها انجام داد تا باعث افزايش راندمان يا مرغوب شدن محصول گردد. براي اين منظور از واكنش هاي شيميايي كه ساختمان هيدروكربورها راتغيير مي دهد استفاده مي نمايند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کراکینک و انواع آن (کد پروژه 21)

. تمام تشكيلات و دستگاههايي كه بر روي تغيير و تبديل يك برش مشخص مثلاً بنزين يا نفت گاز مورد استفاده قرار مي گيرد يك واحد ناميده مي شود. به عنوان مثال به دستگاهي كه بنزين را به نوع بهتر آن تبديل مي نمايد يك واحد رفرمينگ گفته مي شود.
برش نفتي اي كه وارد اين واحد مي گردد شارژ ناميده مي شوند و برشهايي كه از آن حاصل مي گردد به فرآورده هاي حاصله از واحد رفرمينگ موسوم مي باشد.
پالايشگاههاي نفت از يك سري واحد هاي كوچك تشكيل شده اند كه تعداد آنها بستگي به نوع فرآورده هايي داردكه پالايشگاه تهيه مي كند .
مرحله تقطير اوليه نفت خام در كليه پالايشگاه هاي نفت وجود دارد وترتيب جدا نمودن مواد مختلف تقريبا يكسان است.

 

هر واحد شامل سه قسمت اصلي زير است:
1-    قسمت مربوط به تهيه شارژ كه از كوره ها- ستون ها- پمپ ها و غيره تشكيل مي يابد. شارژ در اين دستگاه ها به شرايط مناسب از نظر فشار و درجه حرارت مي رسد.
2-     راكتور كه تغييرات ساختماني هيدروكربنه در آن انجام مي گيرد.
3-     دستگاه هاي مربوط به جدا كردن مواد و يا فرآورده هاي حاصله «جدا كننده مواد» ناميده        مي شود و كمي، كوچكتر از يك واحد تبخير مواد خام مي باشد.
در برخي از حالات كه عمل به طور كامل در راكتور انجام نمي گيرد، هيدروكربورهاي تبديل نيافته را در دو مرتبه به راكتور مي فرستند و اين عمل را برگشت مي نامند. راكتور مركز و قلب دستگاه را تشكيل مي دهد و تغييراتي كه در راكتور انجام مي گيرد تغييراتي شيميايي مي باشد.
در بين سالهاي 1900 تا 1930 ميلادي منظور از تصفيه فقط تهيه برش هاي مختلف و جدا نمودن     برش هاي سبك از متوسط و سنگين بود. يعني هيدروكربورهايC12 , C5  هدف اصلي را تشكيل      مي داد اما از اين به بعد چون مقدار توليد اين برش به طريق تصفيه، تكافوي احتياجات جهان را       نمي نمود از كراكينگ نفت گاز و نفت كوره در راكتور (به منظور پايين آوردن وزن مولكولي به طريق شكستن مولكول ها) ويا به روش سنتز گازهاي سبك (جهت تهيه مواد با وزن مولكولي بيشتر از شارژ) استفاده مي نمايند. از جمله ديگر فرآيندهايي كه استفاده مي شود فرآيندهاي هيدروكراكينگ و هيدروتريتينگ است كه جهت بهبود كيفيت محصولات مي باشند. موضوع تحقيق در اين پروژه كراكينگ و انواع روش های آن و روش های مشابه مي باشد به همین دلیل ابتدا در بخش اول فرآیند كراكينگ، توضيح داده شده و سپس به شرح انواع آن پرداختیم و در آخرین بخش نیز به فرآیند تقریبا مشابه هیدروتریتینگ پرداخته شده است.

 


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کراکینک و انواع آن (کد پروژه 21)

4.9 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
7.65 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمود نورائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
40 total
5 12 
4 12 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23