چکیده پروژه : بررسي ضريب انتقال جرم بر روي صفحه ي تخت (کد پروژه 23)

نگاه اجمالي به واحدهاي عملياتي واحد هاي شيميايي ، پتروشيمي ، نفت ، غذايي و . . . حاكي از اين است كه انتقال جرم يكي از پديده هاي بسيار مهم در اين واحد هاست . درك بهتر انتقال جرم ما را قادر مي سازد كه واحد هاي عملياتي مربوطه را با دقت و اطمينان بيشتري طراحي نموده و مورد استفاده قرار دهيم .
در اين مختصر به بررسي و تعيين ضريب انتقال جرم از صفحه ي تخت به سيال گذرنده از روي آن ها كه آب است ، پرداخته ايم . در بسياري از عمليات ها در مهندسي شيمي انتقال جرم از سطح افقي به سيال اطراف آن را داريم ، مانند عمليات خشك كردن تيكه هاي ميوه و يا ساير مواد غذايي و . . .
بررسي اين مهم ما را در راهبرد و پيش بيني نتايج ياري مي نمايد . همچنين با طراحي دستگاهي كه متشكل از مسيرهايي براي جريان آب ، پمپ ، مخزن ذخيره ي آب ، محفظه ي تست و . . . است . ميزان انتقال جرم از صفحه ي تختي از جنس بنزوئيك اسيد به آبي كه با دو نوع جريان آرام و آشفته از روي اين صفحه عبور مي كند را به دست آورده ايم و با داده ها و نتايج حاصل از روابط تجربي و تئوري مقايسه     مي نماييم و در نهايت ضريب كلي انتقال جرم را براي اين صفحه ي تخت تعيين مي نماييم . و به تاثير نانو در اين پديده پرداخته ايم به خصوص که با ظهور فناوری نانو, کمتر کسی به بررسی تاثیر ان بر این پدیده پرداخته است .
درك و فهم كلي از چگونگي اين انتقال ، ما را در واحد هاي صنعتي كه چنين انتقال جرمي ( از يك   صفحه ي تخت به سيال اطراف ) در آن اتفاق مي افتد ، ياري مي دهد .

 

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسي ضريب انتقال جرم بر روي صفحه ي تخت (کد پروژه 23)

بشر از ديرباز به رفتار مواد و فعل و انفعالات موجود در طبيعت و نحوه كارگيري اين واكنش ها در بهبود سطح زندگي و پيشبرد اهداف علمي و صنعتي خود توجه ويژه داشته است. از آغاز علم كيمياگري تا كشف نفت، اين كيمياي طبيعي، علم شيمي و شناخت خواص شيميايي مواد از اهميت ويژه‌اي برخوردار بوده است. مهندسي شيمي، جهت تربيت متخصصاني توانا در زمينه كاربردي‌تر شدن علوم مربوط به نفت، پتروشيمي، گاز و همچنین، مراحل تصفیه آنها، تبدیل انرژی، محيط زيست، كنترل فرآيند و بسياري ديگر از علومي بنيان نهاده شده كه تأثير مستقيم در روند و كيفيت زندگي جوامع انساني دارند. در این بررسی هدف اشنایی با نحوه    قانونمند کردن و به کارگیری یکی دیگر از این رفتار که همان انتقال جرم خواهد بود, در زندگی بشر است. امروزه انتقال جرم از سطح کره کاربرد وسیعی در صنایع مختلف پیدا کرده است. در صنایع فرایندی, در بستر های کاتالیستی, برجهای پرشده, برجهای جذب و دفع و تقطیر, در صنایع داروسازی, در کشاورزی و در بسیاری دیگر از این موارد با انتقال جرم از سطح کره روبرو هستیم. لذا ضروری می نماید که این پدیده بیشتر مورد توجه قرار گیرد به خصوص که با ظهور فناوری نانو, کمتر کسی به بررسی تاثیر ان بر این پدیده پرداخته است


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسي ضريب انتقال جرم بر روي صفحه ي تخت (کد پروژه 23)

4.9 از 5 ( 42 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.85 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي ساداتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
42 total
5 11 
4 15 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23