چکیده پروژه : بررسی روش سنتز و کاربرد های سولفید نیکل (کد پروژه 230)

تحقیق در مورد روش های آسان برای تهیه ترکیبات معدنی با ابعاد نانو و مورفولوژی خاص، جذابیت فوق العاده ای را در زمینه های مختلف علوم به ویژه در علوم مواد و فناوری نانو به دست آورده است. در میان طیف گسترده ای از ترکیبات معدنی، سولفید های فلزی دارای خواص الکترونیکی با ارزش هستند و در محصولات و فن آوری های مختلف کاربرد دارند. سولفید نیکل با برخی ویژگی های خاص مانند انتقال پارامغناطیس آنتی فرومغناطیسی و عایق فلزی به طور گسترده ای به عنوان کاتالیزور برای واکنش های هیدروژن زدایی و واکنش هیدروژنه، ردیاب های IR، باتری های لیتیوم قابل شارژ و ذخیره انرژی خورشید استفاده می شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی روش سنتز و کاربرد های سولفید نیکل (کد پروژه 230)

سولفید یک آنیون معدنی گوگرد با فرمول شیمیایی⁻2S یا ترکیبی حاوی یک یا چند یون ⁻2S است. نمک های سولفید بی رنگ هستند. همچنین بعنوان یک پایه قوی طبقه بندی می شوند، بطوریکه حتی محلول های نمکی آن مانند سولفید سدیم خورنده هستند و میتوانند به پوست آسیب برسانند. سولفید ساده ترین آنیون گوگرد است. محلول آبی ایجاد شده از کاتیون های فلزی با منابع سولفید واکنش میدهند و رسوب سولفیدهای فلزی جامد را تولید میکنند. چنین سولفید های معدنی معمولا دارای حلالیت زیاد در آب هستند و بسیاری از آن ها مربوط به مواد معدنی با ترکیب مشابه می باشند. بعنوان یکی از معروف ترین نمونه ها میتوان گونه زرد روشن سولفید کادمیم یا \" کادمیم زرد \" را نام برد. همچنین تیره شدن جواهرات نقره بدلیل سولفیدی شدن فلز نقره می باشد. این گونه ها گاهی بعنوان نمک شناخته می شوند. در حقیقت، پیوندهای سولفیدهای فلزی از نوع کووالانسی قوی هستند، که باعث افزایش خواص نیمه هادی آن ها می شود، که به نوبه خود هرکدام رنگی خاص را ایجاد میکنند. چندین کاربرد عملی بعنوان رنگدانه ها در سلول های خورشیدی و کاتالیزورها دارند. اسپرجیلوس نیجر و همکاران در حل کردن سولفید های فلزات سنگین نقش مهمی ایفا می کند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی روش سنتز و کاربرد های سولفید نیکل (کد پروژه 230)

4.5 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
17.04 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
وحید رستگار منش مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
45 total
5 15 
4 16 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23