چکیده پروژه : مروری بر سوخت های نو وجایگزین و انرژی های تجدید پذیر (کد پروژه 239)

سوخت جایگزین به سوخت غیر معمول و سوخت پیشرفته معروف است، به هر نوع ماده که می‌تواند به عنوان سوخت و بجای سوخت های معمولی استفاده گردد،گفته می شود. سوخت هاي جايگزين عبارتند از اتانول،‌ گاز طبيعي فشرده،‌ انواع زیست‎گاز، گاز مايع نفتي، پروپان،‌ هيدرو‍ژن،‌ الكتريسيته، متانول و غیره. استفاده از اين سوخت‎ها براي انواع مصارف از جمله حمل و نقل خودروها در سراسر دنيا در حال گسترش است. استفاده از اين سوخت‎ها مي تواند در كاهش آلايندگي محیط زیست موثر باشد. سوخت جايگزين به سوخت های غير متداول و غير رايج نيز موسوم هستند و از ديدگاه هاي مختلف تعريف متفاوت دارند: از منظر زيست محيطي سوخت جايگزين سوختي است كه قابل تجديد باشد، اما از منظر جايگزيني نفت، سوخت الزامي براي تجديدپذير بودن ندارد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مروری بر سوخت های نو وجایگزین و انرژی های تجدید پذیر (کد پروژه 239)

محصول DME یا سوخت سبزدیزل بدلیل عاری بودن از ترکیبات گوگردی از اهمیت بالائی در زمینه محیط زیست برخوردار است. این محصول از متانول استحصال شده و دارای ارزش افزوده حدود 2.5 برابری نسبت به متانول است که می تواند درآمد زایی خوبی ؛ جهت صنعت پتروشیمی کشور داشته باشد موتور بسياري از اتومبيل هاي حال حاضر جهان را مي توان با ايجاد تغييرات كوچكي براي استفاده از گاز طبيعي فشرده آماده كرد. قابل ذكر است كه استفاده از گاز طبيعي در اتومبيل ها به سال 1930 بازمي گردد. اما همواره كمبود جايگاه هاي تزريق گاز فشرده به اتومبيل ها از عوامل اصلي استفاده نكردن از اين انرژي بوده است. البته راندمان گاز فشرده نسبت به بنزين پائين تر است اما در مجموع مزاياي بسياري دارد. هيدروژن بي ترديد يكي از پاك ترين سوخت هاي موجود محسوب مي شود، اما هيدروليز آب و به دست آوردن هيدروژن خالص هزينه هاي زيادي مي طلبد. شايد به همين دليل است كه استفاده از هيدروژن براي تعدادي از كمپاني هاي خودروسازي، هنوز در مرحله تحقيق و پژوهش است. در محيط هاي شهري نيز تنها بعضي از كشورها، هيدروژن را به عنوان سوخت اتوبوس هاي درون شهري به كار گرفته اند. در ضمن خاصيت انفجاري هيدروژن نيز از محبوبيت آن براي استفاده در خودروها كاسته است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مروری بر سوخت های نو وجایگزین و انرژی های تجدید پذیر (کد پروژه 239)

4.3 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.62 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حسين رهجو مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 11 
4 13 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23