آبكاري الكتريكي و كاربرد آن در پوشش دهي نانوذرات (کد پروژه 24)

تاریخ ثبت :
20 خرداد 1397
ثبت کننده :
رامش فاضل زاده
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : آبكاري الكتريكي و كاربرد آن در پوشش دهي نانوذرات (کد پروژه 24)

با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی تولید مواد نانو ذرات،تغییرات شگرف در پروسه های پوشش دهی و فرمولاسیون مواد پوشش دهنده به وجود آمده است.امروزه با فرآیند آبکاری انواع نانو ذرات را پوشش می دهند تا خواصی همچون مقاومت به اکسیداسیون،خوردگی و سایش بهبود یابد.در واقع نانو ذرات ابعادی در حد 1 تا 100 نانومتر دارند. برای رسیدن به یک پوشش مناسب باید شرایط مناسبی را فراهم آورد؛که ما دراین پژوهش شرایط مختلف را با تغییر پارامترهایی همچون دما و PH مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین انواع روش های آبکاری و تولید نانو ذرات و فرآیند پوشش دهی این نانو ذرات را معرفی کرده ایم.در واقع هر چه بازار نانو ذرات در عرصه فناوری های پیچیده،همچون صنعت کامپیوتر و داروسازی توسعه می یابد،تقاضا برای نانو ذرات دارای اندازه یا شکل تعریف شده در مقیاس انبوه و قیمت اندک افزایش می یابد. .اين روند موجب اصلاح مداوم فناوري‌هاي توليدي موجود و پيشرفت‌ روش‌هاي توليدي نوين مي‌گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آبكاري الكتريكي و كاربرد آن در پوشش دهي نانوذرات (کد پروژه 24)

پيشرفت روز افزون و مداوم علم و صنعت موجب بهره گيري بشر از مواد نو در كاربردهاي گوناگون شده است. گستره ي خواص مورد نياز قطعات صنعتي مورد استفاده با توجه به طيف وسيع شرايط، محيط كاري و از طرف ديگر مواد و طراحي، بسيار وسيع مي باشد. پوشش ها به عنوان روشي در فناوري سطح، نقش مهمي در به دست آوردن اين خواص ايفا مي كنند؛چرا كه با پوشش مي توان خواص مختلف و گاه متضادي را در يك قطعه به وجود آورد. خواص پوشش ها معمولاً براي حجم و توده قطعه مفيد نيست ولي اعمال سطحي آنها باعث خواص مناسب تربيولوژي، خوردگي، خستگي و . . .  مي شود.  پوشش دهي يك روش اصلاح سطح مواد، جهت افزايش كارايي فيزيكي يا مكانيكي ابزار آلات و اجزاي ماشين ها مي باشد. در دهه هاي اخير پوشش دهي به روش آبكاري بسيار مورد توجه قرار گرفته است.


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آبكاري الكتريكي و كاربرد آن در پوشش دهي نانوذرات (کد پروژه 24)

4.4 از 5 ( 42 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
116 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
3.82 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
رامش فاضل زاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23