چکیده پروژه : بررسی روش های کنترل و حفاظت از خوردگی در صنایع نفت و گاز: اثر شبکه های آلی- فلزی(MOF) (کد پروژه 242)

خوردگی می تواند به عنوان یک پدیده، حاضر در همه جا مشاهده شود. در همه جا، هوا، اب، خاک، و در هر محیطی که با ان روبه رو می شویم، وجود دارد.در ایالات متحده امریکا، هزینه مستقیم کلی خوردگی در حدود 300 میلیارد دلار در هر سال تخمین زده می شود؛ که 3.2% تولید داخلی است.به طور کلی هدف از اموزش خوردگی، تجهیز مهندسین به دانشی است که به کمک ان و شناخت پدیده ها و ارزیابی کلیه ی عوامل مداخله گر، بتوانند در تلاش برای مبارزه با اثرات تخریبی خوردگی و انتخاب مناسب ترین مواد و روش ها اقدام شایسته به عمل اورند]48[.مهمترین و معمول ترین روش های کنترل خوردگی می توان:حفاظت کاتدی، حفاظت اندی، مواد کندکننده، پوشش ها، انتخاب مواد، طراحی مناسب دستگاه ها نام برد. هدف از این پروژه جمع اوری اطلاعاتی در رابطه با موضوع خوردگی بود تا بتوان از ان به عنوان مبنع و مرجعی در خصوص خوردگی و کارهای پژوهشی وابسته استفاده کرد به این منظور ابتدا به تعریف خوردگی و علت بررسی ان پرداختیم و تاثیرات ان تحت عنواین اقتصادی، ایمنی، زیست محیطی و ... بررسی شد. پس از این مقدمه فهرستی کاملی از انواع خوردگی و راه های پیشگیری از خوردگی را معرفی کردیم و در انتها روشی نوین در ارتباط با بازدارنگی خوردگی به نام شبکه های آلی-فلزی ارائه و اثبات کردیم که روشی سازگار پذیرتر با محیط زیست است که از الودگی محیط زیست اجتناب می ورزد و خواص دیگری از جمله جذب سطی نیز دارند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی روش های کنترل و حفاظت از خوردگی در صنایع نفت و گاز: اثر شبکه های آلی- فلزی(MOF) (کد پروژه 242)

محلول های اسیدی به طور گسترده برای تمیزکنندگی صنعتی مانند اسیدسازی چاه نفت و در فرایندهای پتروشیمی استفاده می شوند]1[. HCl از جمله اسیدهایی است که (به عنوان عامل شست و شوی اسیدی) مورد استفاده قرار می گیرد زیرا از ان برای زدودن محصولات خوردگی و رسوبات ته نشین شده که اثر منفی روی انتقال حرارت دارد استفاده می شود. مس ماده ای است که به طور گسترده در خطوط لوله برای مصارف خانگی و صنعتی اب و برق به سبب رسانایی بالای گرمایی و الکتریکی و کارایی مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد]2[. با وجود پتانسیل نسبتا خاص مس، خوردگی ان با سرعت قابل توجهی در اب دریا و محیط های کلریدی انجام می شود]3-6[. یک رویکرد فعلی محافظت از فلزات در مقابل خوردگی های اسیدی، خنثی و بازی استفاده از بازدارنده های الی است. این بازدارنده ها به عنوان یک لایه محافظ تشکیل شده به وسیله جذب فیزیکی بین فازی فلز/الکترولیت یا به عنوان یک مانع Chelate غیرمحلول توسعه یافته به وسیله جذب شیمیایی که از تماس مستقیم فلز با محیط خورنده خودداری می کند عمل می کند
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی روش های کنترل و حفاظت از خوردگی در صنایع نفت و گاز: اثر شبکه های آلی- فلزی(MOF) (کد پروژه 242)

4.5 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
145 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
5.96 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدعبدالله معبودي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
40 total
5 14 
4 15 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23